VirtualBox a bootování

Od: Datum: 13.09.15 18:40 odpovědí: 14 změna: 27.09.15 17:02

Mám dotaz. Jde mi o VirtulBox a bootování. Volba USB tam není a DVD to nevezme. Soubor je velký okolo 3GB. Screen verze VirtulBoxu posílám. Děkuji za pomoc.Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: nickys
Datum: 13.09.15 20:00

Vložte bootovací USB Flashdisk. Spustte VirtualBox, v nastavení virtualu přidejte v sekci USB, flashku, aby ji mohl virtualni PC používat. Spustte Virtualni PC a nyní byste měl mít v Other boot devices, možnost bootnout také z flashdisku.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: pejo®
Datum: 14.09.15 02:16

Kde to mám navolit tu sekci? Zastrčil jsem USB flashku a komp zatuhnul při zapnutém VirtualBoxu. Nereagovala myš, klávesnice, prostě nic. Asi 6x jsem restartoval fyzický komp natvrdo tlačítkem na kompu. Jako systém mám legální WIN XP. Někde je chyba nebo tu chybu dělám já. Přikládám screen.

Od: scv®
Datum: 14.09.15 09:08
avatar

Do té sekce USB se dostanete přes velké tlačítko Nastavení nad seznamem virtuálních PC. Pokud ale nemáte ve VirtualBoxu nainstalované rozšíření VirtualBox Extension Pack, rozběhnete ve virtuálních PC jen USB 1.0. Pro funkční USB 2.0 stáhněte Ext. Pack zde (pokud by se soubor uložil s jinou koncovkou než .vbox-extpack tak ji smažte a dopište tam tuto) a do VBoxu ho nainstalujte přes Soubor - Předvolby - Rozšíření. Pak už můžete v nastavení virt. PC zvolit i USB 2.0.

Co se týče zatuhnutí, zkusil bych napřed zapojit flashku a až poté zapnout VBox, jestli to k něčemu bude.

A zde je podrobnější návod jak nabootovat ve VBoxu z flashky, pokud by ani po radě od nickyse flashka při bootování vybrat nešla. V návodu je sice Win 7, ale možná kromě postupu na zjištění čísla disku by ten zbytek měl fungovat i v XP. Mimochodem, pokud ale z flashky chcete bootovat proto, že Vám nenajde DVD, tak to můžete také nastavit v nastavení virt. PC - sekce Úložiště. Tam si můžete vybrat, jestli má pro tento PC VBox "přejmout" mechaniku hosta a nebo PC spustit s virtuální mechanikou, ke které připojíte libovolný obraz disku - což je pak rychlejší než reálná mechanika.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pejo®
Datum: 15.09.15 02:34

V tom VirtualBoxu jsem začátečník. Nejde mi to. Ten pack jsem stáhnul a dal do VirtualBoxu. Koncovka byla správná. Něco mám blbě. Volby jsou neaktivní. Skoro všude. DVD taky nejde. Posílám screen. Obrazy disků a virtuální mechaniky znám. Obrazy mají různou koncovku.

Od: scv®
Datum: 15.09.15 20:55
avatar

Ty neaktivní volby jsou divné. Je ten virtuální PC vypnutý? Máte v systému dostatečná práva? Zmiňoval jste legální WXP - tím jste mínil jen systém do virtuálu? Na hostu (systém s VirtualBoxem) máte co? Mě např. na jednom PC s Win 7 nejde VirtualBox ani spustit, pokud ho nedám spustit jako správce.. V seznamu virt. PC máte hromadu dalších, ty fungují a dá se v nich změnit nastavení? Pokud by byl problém jen v nastavení tohoto jednoho kusu, zkusil bych ho vytvořit znovu. Pokud ve všech, přeinstalovat VirtualBox, zkusit třeba jinou verzi (pozor - pro každou verzi musí být použitý příslušný Extension Pack).

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.09.15 09:52

Máte něco špatně nastavené , bootování z DVD normál jde , osobně vyzkoušeno .

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.09.15 04:45
avatar

Preinstalovat virtual box.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pejo®
Datum: 16.09.15 01:56

Tak jsem to v REVU FREE odinstaloval a zase nainstaloval. Je to zase aktivní - ty volby. Mám legální XP ve fyzickém kompu i ve virtualu. Jsem správce - admin. Na tom kompu dělám jenom já. Kam se dá jít pro Extension Pack? Foto WIN XP - CD můžu dát sem, pokud to bude někdo chtít. Děkuji za info a odkazy.

Od: scv®
Datum: 16.09.15 13:13
avatar

Extension Packy jsou k dispozici přímo na stránkách Virtualboxu - odkaz. Nahoře je samotný program, pod tím Extension Pack. Pro aktuální verzi (5.0.4) je pod tím odkazem "All supported platforms", pro starší verze níže, vždy na řádce pro každou verzi zvlášť.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pejo®
Datum: 16.09.15 18:42
Od: pejo®
Datum: 17.09.15 18:47

Nejde mi to. Ani z USB a ani z DVD. Screen přikládám.

Od: pejo®
Datum: 17.09.15 18:54

Vložený obrázek je špatný. USB 3.0 je tam nadvakrát. Mělo tam být USB 2.0. Děkuji za rady.

Od: pejo®
Datum: 27.09.15 00:52

Ten USB a to DVD jde. Přikládám screen.

Od: pejo®
Datum: 27.09.15 17:02

Chci se na něco zeptat. Jak ve ve VirtualBoxu klonovat? Jde to? Třeba pomocí aplikace Paragon Backup and Recovery Free - https://www.poradte.cz/pocita…nstvi/34963-klonovani-xp.html . Vyzkoušel bych XP.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.