Primitivní bitmapový editor

Od: Datum: 11.09.15 22:49 odpovědí: 3 změna: 12.09.15 13:36
avatar

Zdravím, potřebuji velmi jednoduchý bitmapový editor, něco jako tohle. Aby tam šel zadat přesný rozměr bitmapy, a zobrazila se mřížka a já si tam vyťukal jen ty body, které budu chtít. Nemusí to umět barvy. Malování nemá mřížku 1 bod. Není něco takového v sedmičkách už nainstalováno?

doplněno 11.09.15 23:31:

Jo, tak vono je to v tom malování. Tak nic, pr...ďte na to ...Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 12.09.15 06:48
avatar

Dobrý den, vkládám příspěvek vlastně jen kvůli tomu, aby byla Vaše otázka přesunuta mezi vyřízené. Jinak, tento typ dotazu, kdy si tazatel umí sám najít řešení, je asi nejlepší . Ale, jsem docela překvapen, že Malování už dnes vypadá jako slušný grafický editor - pamatuji si jeho počátky z OS WIN-95 a to toho ještě moc neuměl. Zdravím!

doplněno 12.09.15 14:43:

junkers - tak, toto jsem neznal. Zdá se to býti zajímavé - ať se Vám to daří.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 12.09.15 10:07
avatar

ok, fajn. Já bych jen doplnil, že rozlišení na palce, centimetry a pixly se nastavuje v okně properties. Mřížku nejdřív uvidíte tak jak mám já na prvním obrázku. Jestli chcete vidět mřížku na každém pixlu, pak musíte obrázek zvětšit přes Zoom in.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 12.09.15 13:36
avatar

Ben, Figurek: dík. Přeci jen mi vaše odpovědi pomohly, protože z položky "vlastnosti" se vyvolá dialog "image properties", kde je možné si rychle nastavit velikost bitmapy v pixelech a dokonce zvolit i černobílý formát (to jsem nevěděl), což je přesně ten, který potřebuji.

Programátorsky experimentuju, a pracuju na game of life, což je program, který si natáhne bitmapu, a podle vzoru pixelů na ní spustí algoritmus. Opravdu velmi záleží na každém pixelu, protože ty určují komplexní chování systému.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.