Nelze spustit notebook

Od: Datum: 10.09.15 06:47 odpovědí: 18 změna: 14.09.15 07:30
avatar

Dobrý den,

od úterý se mi po spuštění notebooku HP Pavilion dv6 (mám ho 3 roky) točí kolečko na připojení k internetu a nejde spustit žádný prohlížeč ani soubor. Jen ovládací panely. Po restartování je to stejné. Pomůže až když notebook natvrdo vypnu a pak spusím v nouzovém režimu, vypnu a normálně zapnu. Cleaner jsem používala asi před týdnem. Mám antivirus Avast a včera jsem spustila hledání virů. Našlo to a odstranilo 11 infikovaných souborů, ale dneska běžné spouštění opět nešlo. Také jsem asi omylem s něčím stáhla program viz obrázek, i když si při stahování snažím dávat pozor a odškrtávat programy, které se se souborem nabízí k instalizaci. V čtverečku je místo, přes které se při běžném spuštění točí kolečko.

Nevíte co by to prosím mohlo být nebo jak to odstanit?

Moc děkujiSeznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ldkdkskykskjd
Datum: 10.09.15 07:26
Jedina moznost je hard reset jestli to pude na notebooku (vymazat vše a přeinstalovat Windows)Nebo přeinstalovat Windows samotný. Je možná zkus spustit originat třeba jen zástupce nefunguje
Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 10.09.15 07:35
avatar

Děkuji

Co je prosím originat a kde ho najdu?

Od: jaaksksk
Datum: 10.09.15 15:17
Original ja se preklyk
Ohodnoceno: 0x
 
Od: ben®
Datum: 10.09.15 08:33
avatar

Dobrý den, s tím přeinstalováním OS ještě počkejte - stejně to asi sama nezvládnete.

Zkuste se (po zapnutí NTB) opět dostat do nouzového režimu a tam potom zkusit Obnovení systému - vybrat starší bod obnovení (když ještě nebyl problém s NTB). Ten "čínský" program by se měl odinstalovat (přes Ovládací panely / Přidat nebo odebrat programy).

Ale, je možné, že zmizí tím obnovením systému. Zkuste nejdříve to. Zdravím!

doplněno 10.09.15 09:31:

elisa24 - tak, to jste šikovná. Ano, i vyndání baterie může pomoci s nějakým problémem.

Zkuste spustit Správce úloh, jestli tam najdete ten "čínský" program a jeho název. Tam ho můžete ukončit. Ovšem, tím nedojde k jeho odinstalaci. Podle názvu potom zkuste najít ten program pro odinstalaci viz má rada.

http://windows.microsoft.com/…unning-computer#1TC=windows-7

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 10.09.15 09:25
avatar

Ještě jsem zkoušela vyndat baterku a pomohlo to, takže se notebook zapína na 1. pokus . Ten čínský program jsem už chtěla odinstalovat, ale vůbec jsem ho v programech nenašla - brácha ho také hledal, jestli jsem ho nepřehlédla a také ho nenašel. Má ikonku toho modrého štítu na obrázku.

Všem děkuji za rady.

doplněno 10.09.15 13:43:

Tak to s tou baterií bylo jen jednorázové. Pak jsem zkoušla obnovovat systém, ale nepovedlo se to, tak jsem to dělala z jiného bodu a opět to bylo neúspěšné, ale v ovládacích panelech jsem našla jiný čínský program, který jsem odinstalovala v neděli a teď tam zase byl, tak se možná něco obnovilo. Jinak ten původní čínský program není ani ve správci úloh, tak jsem ho hledala i dřív, je jen vpravo na liště, jde rozkliknout, ale čínsky neumím, tak nevím, co tam je napsané.

Od: ksksksksk
Datum: 10.09.15 15:21
Ja jsem pres PC tento program jsem mel taky a odinstalovat to jde. Muzu k vam zajit a opravit to pres internet to neudelam potrebuju vedet kdy bydlis a prijdu se na to podivat
Ohodnoceno: 0x
 
Od: ben®
Datum: 10.09.15 17:25
avatar

Dobrý den, tak, ta radost byla předčasná. Zkuste znovu použít CCleaner - vyčistit registr a podívat se tam na spuštěné aplikace (i ty po startu NTB) a procesy. Také ve Vlastnostech souboru (zástupce) toho "čínského" programu by měla být uvedena cesta k němu (tedy, složka, kde je umístěn a ta by se mohla smazat). Když je ta ikona stále u hodin na hl. panelu, tak je program spuštěný (možná jen na pozadí, ale spouští se po startu NTB). Může být vidět i v Nabídce / Po spuštění. Jestli to nepůjde normálně, tak zase přejděte do nouzového režimu. Také opět použijte antivir (jenže, on to může být malware). Zdravím!

P.S. Rozhodně zde neuvádějte svou adresu nebo jiné spojení!

doplněno 10.09.15 17:54:

Nejde pouze a jen o Vás (ten nick nejsem schopen napsat), ale zde je "veřejno". Pokud opravdu znáte řešení, tak ho zde napište nebo se zaregistrujte a přes vnitřní poštu se můžete domluvit více a neveřejně. A zvolte si nějaký jiný nick .

doplněno 10.09.15 18:30:

pordal - tu Vaši otázku vidím, ale řešení neznám. Snad se tam dočkáte rady od někoho jiného.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: lalsksksk
Datum: 10.09.15 17:43
Nejsem násilník nebo něco takového je mi 13 let jsem na YT - HappyGamesCZ nebojte se mě já měl ten samý problém chci jen pomoc ja muzu sdilet svoji polohu: České Budějovice.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: pordal
Datum: 10.09.15 18:19
Ben(r) Měl jsem taky Malware odinstaloval jsem ho a on se zase zapnul vyřešil jsem to tak že jsem jšel do %appdata% našel jsem složky z toho dne kdy jsem to nainstaloval pdstranil jsem je pak jsem šel do C:/Windows/system32 a odstranil jsem taky soubory a aplikace z toho dne. Pak jsem zento program odinstaloval restartoval jsem PC a bylo to. Nevym jestli to u vás pude držim palce jinak potřebuju poradit jak udelat server MC s Forgem na rok zadara je tu ta otazka odemne na Poradte.cz děkuju Ahoj!
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.09.15 18:46
avatar

Máte DVD OS? Co zkusit opravu systému?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.09.15 19:07
avatar

DVD OS nemám, takže si musím stáhnout Windows Repair?

Teď jsem znova použila Cleaner a hledám avastem viry. Prohledalo to zatím 11 % a jsou 4 infikované soubory.

Datum: 11.09.15 01:22
avatar

Eliso, víš-li, kdy sis ten program přibližně mohla nainstalovat, zkus přes hledání vyhledat soubory,

které se změnily od toho data (nebo pár dnů před). Pokud se tam program objeví, podívej se do jeho

složky, měl by tam být odinstalační program.

Nepovede-li se jej odinstalovat, zkusila bych celou složku "natvrdo" smazat.

Dívala ses už na programy po spuštění – tam jej napřed zakaž (nebo rovnou smaž jeho zástupce).

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 11.09.15 08:47
avatar

Děkuji, v souborech po spuštění bylo umístění programu, ale složka nejde smazat. Nejprve jsem zkoušela odstranit celou složku Tencent - je velká 360 MB. Pak jsem ji rozklikla a v ní byly soubory se stejnou inkonkou jako ten čínský program, ale také nejdou smazat.

Jinak jsem zakázala spouštění programu po spuštění.

Od: ben®
Datum: 11.09.15 17:47
avatar

Dobrý den, tak, ten program jste už našla, resp. znáte jeho jméno a jeho zástupce byl ve složce nabídky Po spuštění (jak jsem Vám již psal). Tam jste toho zástupce programu smazala, tak už by se neměl spouštět se zapnutím NTB. Našla jste umístění programu, ale tam nešlo nic mazat - zřejmě proto, že neproběhl restart NTB a program byl stále v RAM. To potom mazat nejde. Vše by se mělo dělat pod účtem, který má administrátorská práva. Ale, ten zřejmě máte, protože jinak by nešlo instalovat nebo odinstalovat prakticky nic. Při tom mazání ve složce dejte pozor, protože tam nemusí být pouze tento jeden program (velikost 360 MB je nějak moc na toho "záškodníka").

Můžete se orientovat podle ikony modrého štítku a stejného datumu u souborů. Takže, zkuste mazat po restartu NTB nebo ten program ukončete přes CCleaner (a potom mazat). Zdravím!

P.S. I když se vše podaří, tak to stále neznamená, že problém se spouštěním NTB způsobil ten "číňan".

doplněno 12.09.15 10:53:

elisa24 - zkoušíte to v nouzovém režimu? Zdá se, že ne. Zkuste to tam.

doplněno 14.09.15 17:59:

elisa24 - obávám se, že to sama nezvládnete a radit je také obtížné, když není zcela jasné, jaké kroky a rady jste zkusila, zda jste to udělala správně a vyzkoušela opravdu vše. Zkuste ten NTB ukázat někomu, kdo má větší zkušenost s PC - třeba bude úspěšný.

Ohodnoceno: 0x
 

 

Datum: 14.09.15 07:30
avatar

Zkusila jsem to v nouzovém režimu a pak jsem to zapla v normálním - zase se to pustilo. Vrátila jsem se do nouzového a v MS Konfirugaci už byly ty čínské programy dva - jeden zakázaný a druhý povolený. Dneska už se mi do normálního režimu dostat nepovedlo. Funguje jen nouzový.

Od: scv®
Datum: 11.09.15 14:56
avatar

Když už je PC tak zasviněný, že v něm nejde běžným způsobem nic moc udělat nebo se nemůžete viru zbavit, mohlo by pomoci použití nějakého Live CD určeného přímo na likvidaci virů (ten QMAdFilter většina antivirů dobře zná, viz. odkaz) - např. Kaspersky Rescue Disk. Bude ale zřejmě potřeba ho stáhnout a vypálit v jiném počítači. V tomto z něj pak nabootujete (může být potřeba změnit pořadí bootování tak, aby CD mechanika bootovala před diskem, pokud to tak již není nastavené) a pomocí nástrojů na CD PC vyčistíte. Používal jsem KRD když se masivně šířil "policejní" virus a vždy s úspěchem. Pokud by toto nezabralo, pak by mohlo přijít na řadu už zmiňované obnovení systému.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.09.15 10:42
avatar

V složce po spuštění jsem ten program nenašla, tam mám jen dva programy, neví, proč tam nejsou ty ostatní. Zakázala jsem ten program v msconfig společne s posledním programem crossbrowse. Kliknu na použít a ten čínský program se sám zase zaškrtne.

Datum: 12.09.15 19:13
avatar

Revo Uninstaller, popř. AdwCleaner. Jestli nevíš jak na to, stáhni ti TeamViewer QuickSupport a pošli mi vnitřní poštou přístupové údaje, které ti zobrazí.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.