Nelze spustit - chyba snímače víka (?)

Od: Datum: 09.09.15 15:54 odpovědí: 4 změna: 10.09.15 05:46

Dobrý den,

mám malićký problém. Po převozu ntb jsem jej vytáhl a po stisknutí power buttonu se nic nestalo... Stalo se to už několikrát, ale po naklonení ntb nebo samotného víka se ntb po opětovném mačkání spustil. tudíž mám podezření na snímač otevření/zavŕení víka, ntb si podle mě myslí, že je zavřený a tím pádem zabraňuje spuštění...
Poradil by mi někdo alternativní možnosti nebo mi aspoň napsal, kde se tato mrška (snímač) v ntb nachází?
Jedná se o ASUS X550VB.
Děkuji moc.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: jmlc®
Datum: 09.09.15 16:12

https://www.google.cz/search?q=ASUS+X550VB&oq=ASUS+X550VB&aqs=chrome..69i57&sourceid=chrome&es_sm=93&ie=UTF-8#q=ASUS+X550VB+demont%C3%A1%C5%BE&tbm=vid

zřejmě bude vadné tlačítko - zkusil bych rozebrat a zkontrolovat, případně složit bez vršku tlačítka nebo nechal vyměnit tu lištu.

doplněno 09.09.15 17:08:

ten snímač otevření je funkční? lze jej odpojit? (jen konektor, ne střihat..)

doplněno 09.09.15 17:55:

žádný "zobáček" na zámek tam není - snímač je zřejmě v pantech - když máte rozebráno, zkuste mrknout na panty a kabely kolem - předpokládám někde u zámku vpravo. Ale jestli chcete opravit na 100%, nezbude než servis. Ani vaše další pokusy o zjištění info na jiných webech nejsou moc úspěšné... novější kousky prostě lidi raději dávají do servisů...

Ohodnoceno: 0x

Od: bloody
Datum: 09.09.15 16:42

Ntb mi leží an stole rozebraný, v PB problém pravděpodobně enní, měřák hlásil, že tlačítko normálně spíná, tak nevím :/

Od: bloody
Datum: 09.09.15 17:28

O to právě jde, ať heldám jak heldám, snímač jsem nenašel a ani zmínku na internetu, kde by mohl být, každopádně před tím, než se ntb nerozjel si snímač dělal, co chce...

Datum: 10.09.15 05:46

Snímač je skoro vždy poblíž pantů, je to opravdu dost mailčká věc, protože u moderních notebooků je to pouze magnetický snímač, a ten magnet je ve víku. U některých notebooků bývá seznzor přímo v rohu základní desky, nebo má nějakou svojí vlastní maličkou desku s konetorem a kablíkem do základní desky, součástka samotná je opravdu maličká...

Ohodnoceno: 0x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.