Cistic na LCD obrazovky - obrazovka ntb

Od: Datum: 19.11.12 21:50 odpovědí: 12 změna: 21.11.12 09:12

Dobrý večer, čím by se dala vyčistit obrazovka notebooku taková ta klasická lesklá, já přemýšlela o čističi na LCD ten by se ožná dal i na ty plasty.. já mám ten ntb chvilku ale uz jsou tam videt prskance a tak a cetla jsem ze ten sprej na ty lcd obrazovky je bez cmouh co myslite vy? diky

doplněno 19.11.12 21:52:

slo by to treba timto? http://www.alza.cz/emtec-lcd-…tft-250ml-d101626.htm#recenze

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: mowla*
Datum: 19.11.12 21:55

Používám na LCD i CRT vlhčené ubrousky - http://www.allsop.com/cleaning-/clear-view-wipes-100-pack , funguje i na plasty okolo...

doplněno 20.11.12 14:10:

Ten spray by šl taky - ale potřebuješ k němu hadérku, která nevyvíjí statickou elektřinu (antistatickou) a nepouští chlupy...

Datum: 20.11.12 11:24

no nja se prave bojim na ty plasty necim sahnout ybse nerozezrali nebo tak tak prave hledam neco co vyhovuje dekuji :)

Datum: 19.11.12 22:08

výborná by byla bez legrace i vodka s metanolem.

JB

Od: mowla*
Datum: 19.11.12 22:15

A aby člověk viděl, nesmí čistící prostředky chlastat...

:-D

Od: abc*
Datum: 19.11.12 22:37

Dobrý den,

monitor lze utřít i jemným hadrem .Pokud je monitor hodně špinavý doporučuji nějaký z přípravků zakoupit.

Datum: 19.11.12 22:37

Cokoli s ipou (isopropylalkoholem). I když je to původně určený třeba na okna.

Od: briketa007*
Datum: 20.11.12 00:25

Tak to Vám řeknu zcela přesně:) : smíchejte Isopropyl alkohol 1:1 s vodou . Psali to i v manuálu pro IBM monitory.

V obchodě ho budete jen těžko hledat, je to podpultovka. Proto to raději kupte na netu.

http://www.lancomat.cz/ipa-10…isopropylalkohol-1000ml-p6703

Pokud nemám Isouš čistím to jarem. Velmi jemný ubrousek navlhčím vodou dám na to trošku jaru pro odmaštění a otřu. potom opakuji s navlhčeným ubrouskem bez jaru i 2x. a potom mikroutěrkou do sucha. Pozor ať vám voda nenateče za rámeček.

Honza

Datum: 20.11.12 14:12

Existují profesionální čističe na obrazovky,s obsahem antistatika,udrží obrazovku dlouho bez prachu.

JABRAKA

doplněno 20.11.12 14:15:

na příklad:ANTISTATISCHER FILMREINIGER

- bezaromatový, velmi rychle těkavý antistatický čistič film a folií.

JB

Datum: 20.11.12 20:27

já právě ani moc s prachem nemám probmém spíš, že když u toho člověk třeba mluví nebo tak, tak se to dst zaprská , jinak prach sundavám takovou speciál ní prachovkou , ale děkuji moc za názory, dost mi pomohli v rozhodování, já se právě na to bála sáhnou čímkoliv aby se to nesedřelo nebo nějak nepoškodil ten povrch ... :)

Od: bmbx®
Datum: 20.11.12 14:55

Už leta letoucí používám na veškerou optiku a lesklé i matné povrchy displejů, mikroutěrku a jakýkoliv prostředek na okna (okena, iron...)

kupovat "speciální" vodičky, spreje, utěrky na LCD je vyhazování peněz, stejně tak jako kupovat "speciální" kouzelné vodičky na objektivy :D

Od: briketa007*
Datum: 20.11.12 23:33

tomu bych se vyvaroval... tohle mi jednou naleptalo displej...*zed*

Od: bmbx®
Datum: 21.11.12 09:12

Ćistím takhle displeje minimálně 20 let a to od multimetrů, mobilů, digitálních foťáků, videokamer notebooků, LCD televizí a ještě to žádný nenealeptalo, prostředky obsahují líh a ten na polarizační fólii displejů nepůsobí ani trochu agresivně. Jinak ty "kouzelné a speciální" čistící prostředky na displeje jej obsahují taky ;)

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.