Externí HDD divně vrčí

Od: ® odpovědí: 5 změna:

Dobrý den, mám externí disk Segate STBX1000201 a používám jej na nahrávání pořadů z tv. Když jsem se vrátil domů, tak disk hučel, ale normálně fungoval. Tak jsem ho připojil k počítači a tam také normálně fungoval. Bojím se, že s ním ale něco je. ulozto.cz/... Je tichý,ale ode dneška když je připojený, tak chvíli nic, ale po chvilce to začne.

Mám jej krátce(asi od léta), takže ještě můžu reklamovat.

5 odpovědí na otázku

 

 


2x
avatar jmlc

Zálohujte si věci jinam, formátujte pomalým formátem nebo přepište ve skartovacím programu (pokud nechcete, aby někdo časem zneužil uložená data) a reklamujte. Zřejmě nějaká mechanická závada ... nezlepší se to


Jasně díky, nic důležitého tam nemám, takže jsem si uložil záznamy a budu reklamovat :(


Tak jsem napsal do prodejny, ale teď najednou hučet pestal.

 


0x

Když začne vrnět nebo hučet, zvedněte ho lehce prsty nad podložku, jestli to není rozechvívání desky stolu. Ale jako když máte mobil s vibračním vyzváněním v kapse nebo položený na stole - to je slyšet víc.

Poslechněte si rozdíl mezi zvukem když to nehučí a naopak hučí při zvednutí nad podložku. Jestli se fakt uvnitře něco děje, nemůžete se na uložená data spolehnout a je lepší ho ihned reklamovat, než až po spadnutí a vypadnutí dat.


Hučel i když jsem ho zvedl a po lehkém poklepání na disk to přestalo, takže určitě něco uvnitř.

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]