Jsou užitečné čistící programy?

Od: Datum: 06.09.15 14:47 odpovědí: 11 změna: 08.09.15 10:16
avatar

Někdo tvrdí,že je to k ničemu?Na co potom jsou-CCleaner,Wise disk Cleaner atd atd?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: droid212
Datum: 06.09.15 14:54

CC cleaner používám prakticky denně. Je to jednotlačítkový nástroj pro smazání všeho neužitečného z počítače během pár sekund. Jedná se o vysypání koše, cookies, fragmenty chkdsk a spoustu dalších věcí, které ostatní ani neví, kde je nalézt. Podle mě užitečné.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 06.09.15 14:57
avatar

Ale musíš vypnout ten monitoring na pozadí, akorát zatěžuje počítač.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: jmlc®
Datum: 06.09.15 14:58
avatar

Tyto programy jsou k ničemu do chvíle, kdy váš počítač najednou nejede. Pokud chcete předcházet adwaru, nenačítání PC, padání PC... budete pravidelně čistit - čističe a prográmky FREE, které užívám pro celou rozvětvenou rodinu :

ADWcleaner

Ccleaner

IOBITuninstaler

slimdrivers

doplněno 08.09.15 09:22:

Někteří jako @vilik a jemu podobní PC experti si svůj pořádek udělají sami bez těchto programů. Takové lidi obdivuji. Já používám výše uvedené programy vždy, když z ulice přijde někdo se svým NTB nebo PC, že mu najednou nefunguje web, nejde myš, vyskakují reklamy, seká se video, nemůže se přihlásit do mailu, má divné formáty písma na webu, ...

Co si laik dokáže opravit díky těmto programům pro blbé, to někteří uživatelé vůbec neumí. Zděsil jsem se, že finanční poradkyně s přístupy k soukromým datům tisíců lidí nemá už rok antivir. Všechny certifikáty vč. přístupů k bance má na ploše, aby to nemusela hledat. Dokonce i přístupy do sdílené databáze velké finanční skupiny.. (to pak člověk přestává důvěřovat i "profíkům")

doplněno 08.09.15 10:05:

@buss - ano, jak píšu, používám právě v případech, kdy lidi už neví, co by ještě zmáčkli, aby jim pc fungoval.

Denní čištění nechápu - zruším monitoring apod., ale když se vyskytne problém, tyto prográmky pomůžou. Zrychlení u některých PC na startu z 6ti minut na 50 vteřin. Funkční weby, odstranění blbých formátů, reklam,...

Např. min. týden jsem zprovoznil sousedce starý NTB s PIII a WINXP - měla tam za 5 let vše, co kdy dělala. Jen otevření webu 2-4 minuty, otevření složky minuta... Po pročištění ADWcleaner, Ccleaner, odstranění několika toolbarů a programů "zdarma" k některým hrám - nedá se srovnat. Ještě jsem díky slimdrivers dohledal korektní nové ovladače (z r. 2010) k blbnoucímu touchpadu.

Plně funkční, na web dostačující, Office bez sekání, video v pohodě..

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.09.15 16:23
avatar

Když mi hodinový ajťák pomazal všecko, co na pc nepatřilo a dělalo neplechu, dal mi ikonku CCleaner na plochu, abych si připomínala, že cleaner mám používat často. Věřím mu a používám. :)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ria®
Datum: 06.09.15 16:29
avatar

Mě zase kamarád i brácha nezávisle na sobě (oba ajťáci, programátoři) říkali, že jsou to "šmírátka" - shromaždují data a pokud jste připojený na net, tak se odesílají... Když už mám pomalejší počítač, nainstaluju, nechám projet, vyčistit a zase hned odinstaluji..

doplněno 07.09.15 23:33:

Ahoj Magdon, :D naopak win 10 brácha pochvaluje a říká, že jsou to jen fámy.. :D ale já je taky nechci.. zatím :)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.09.15 18:01
avatar

Na šmírování nepotřebujete žádná další šmírátka, to úspěšně zvládají Windows sami o sobě (W10 obzvlášť).*smich*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pee*
Datum: 07.09.15 19:45

Ano určitě to k něčemu je! Ale taky to neumí všechno Jednou za čas PC vyčistím CCleanerem, Adwcleanerem,Malwarebytes Anti-Malware a RogueKillerX64 ..

Ohodnoceno: 0x
 
Od: vilik
Datum: 07.09.15 23:49

Jsou k ničemu. Ale věřím, že každý potřebuje berličku. Denní či týdenní čištění je blbost, nic nezrychlí a žádné místo v době velkokapacitních disků neuspoří. Navíc, kdo z samoadminů kontroluje, co cleaner navrhne ke smazání? Pak si každý druhý stěžuje na zpomalený počítač. Stejně tak IOBit a spol, které vyhledávají aktualizace pro chod pc, odkud je stahují? Aktualizaci přeci seženu u výrobce hardwaru, pokud mi nepracuje správně. Nepoužívám, vysypat koš umím i bez čističe.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.09.15 09:32
avatar

Tak jsem si to všechno přečetla a ptám se. Když teda zmáčknu nějaké tlačítko, aby se to v mém počítači vyčistilo, jak poznám, co to vlastně "vyčistí"? Co když mi zmizí nějaké nastavení, které mi někdo na mé přání nainstaloval. Je to opravdu nutné, to čištění? Za pět let používání, jsem nikdy nic nečistila, protože jsem ani nevěděla, že to existuje. Je to špatně?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 08.09.15 09:35

Vy co píšete čím čistíte, free, poznali jste to na běhu počítače?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ben®
Datum: 08.09.15 10:16
avatar

Dobrý den, udržovat a čistit si PC, resp. jeho OS, je vhodné, ale není to nutné. Kdo to nedělá vůbec, tak má později nějaký problém. Kdo čistí hodně (nebo neví co), tak ten problém může mít také. Takže, čistit, ale vědět, co a kde. Např. čištění prohlížeče má význam, protože se zrychlí - bez povolených cookies může být problém s načtením stránky, ale musí se včas mazat, aby nebyl problém s načtením stránky později. No, a čistit si registr OS od neplatných údajů je také vhodné (zvláště po každé instalaci něčeho nového do PC nebo odinstalaci).

Základní vlastností OS Windows je to, že si vše ukládá a pamatuje - takže krásně bobtná a bobtná.

Když OS nabobtná hodně, tak je pomalejší a uživatel buď začne s údržbou nebo OS přeinstaluje.

Případně uživatel PC neudělá nic, čeká, nadává a později si pořídí nový PC s tím, že ten starý byl už pomalý. Toť můj názor na čištění. Zdravím!

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.