Jak pouze přesouvat

Od: odpovědí: 4 změna:

Zdravím. V počítači mám harddisk (jako každý jiný člověk), kerý je ale systémově rozdělen na dva disky (Místní disk (C) a data (D)). Lze nějak vypnout kopírování a zapnout ho na klasické přesouvání? Předem děkuji za odpovědi.

4 odpovědi na otázku

 

 


2x
avatar pepr

Myslíte přesouvání souborů mezi disky pomocí myši? Nevím jestli to jde někde přepnout (předpokládám, že ano), ale nejjednodušší je při přesouvání podržet Shift. Když vezmete myší soubor vidíte co se s ním udělá (kopie, přesun) a podržením Shiftu se to změní na druhou možnost.

doplněno 05.09.15 14:45:

A taky fungují klávesové zkratky Ctrl + X vyjmout , Ctrl + C kopírovat, Ctrl + V vložit

doplněno 05.09.15 14:49:

Nebo jde přesouvat soubory z okna do okna pomocí pravého tlačítka. Při přemístění souboru do nového uložení se objeví kontextová nabídka co se má se souborem udělat - kopírovat, přesunout, vytvořit zástupce.

 


0x

klik pravým tlačítkem - vyjmout, klik pravým tlačítkem do cílové složky - vložit

 


0x
avatar ladinpraha
To bych urcite nedelal, pokud to tedy vubec jde. Lepsi je zkopirovat a pak v puvodnim umisteni snazat. Pretahni soubor pravym tlacitkem a po jeho uvolneni ti nabidne, jestli chces zkopirovat nebo presunout.

 


0x
avatar scv

Pokud přesouváš/kopíruješ soubory přetažením z jednoho okna do druhého, řídí se to standardně tím, jestli se tak děje v rámci jednoho logického disku nebo mezi nimi. Tzn. přetažení souboru z C:...Plocha do C:...Dokumenty bude vždy přesouvat, kdežto C:...Plocha do D:Data bude vždy kopírovat.. nejjednodušší je používat pravý klik a vybrat si možnost ručně - nebo efektivněji - výše zmíněnými zkratkami.. tak nemusíš koukat na to, mezi kterými disky se zrovna pohybuješ a systém provede jen to, co chceš.

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]