Nezobrazují se mi soubory na USB

Od: odpovědí: 4 změna:

Dobrý den,

potřebuju poradit - na USB flešku jsme si dala důležité soubory - přesunula jsem je tam (bylo to si 20 GB) a po přesunutí jsem dala bezpečně odebrat ... po 5 hodinách když jsem flešku zapojila se mi ukázalo že těch 20 GB je zabráno ale když jsme otevřela flešku nebyl tam ani jeden soubor. Je nějaká možnost jak ty soubory najít nebo jsem je nadobro stratila? Prosím o radu..

doplněno 03.09.15 20:04:

Na internetu píšou že ta fleška může ppřijímat soubory jen max. o velikosti 4 GB (to jsem se dozvěděla až teď) ale teď moje oitázka zní... když jsem tam přesunula těch 20 GB najednou a to místo je tam pořád obsazené ale ty soubory se nezobrazují... je nějaká možnost je najít nebo ne?

4 odpovědi na otázku

 

 


0x
avatar ben

Dobrý den, ten Váš postup se zdá býti správným - pouze je lepší soubory kopírovat, pak si zjistit, zda jsou na flashce dostupné (a funkční) a až potom smazat originál v PC. To omezení 4 GB se týká toho, že flashka naformátovaná na FAT 32 ukládá pouze soubor do velikosti 4 GB. Pokud tam ukládáte např. 20 GB a žádný z jednotlivých souborů není větší než 4 GB, tak by neměl být problém. Ovšem, na flashce musí být dostatek místa pro uložení 20 GB. Zkuste tu flashku připojit i k jinému zařízení (PC), jestli soubory uvidíte tam. Je to málo pravděpodobné, ale soubory mohou být i skryté - to musíte mít v PC zapnuté zobrazování i skrytých souborů. Flashka může být i poškozená. Určitého výsledku v obnově souborů se může dosáhnout programem Recuva.

Nebo jsou soubory na flashce v nějaké složce a Vy jen špatně hledáte. Zdravím!

 


0x
avatar praivo

Odkud máš tu flashku? Na trhu je spousta napodobenin, které se tváří jako 30+ GB ale ve skutečnosti mají třeba jenom 4 GB a firmware upravený tak, že se na ně soubory dají "zapsat" ale samozřejmě už ne přečíst.

 


0x

Zdravím,
když už něco na flešku nebo na disk dávám, tak nejdřív kopíruju a po kontrole čitelnosti na novém úložišti teprve mažu, protože když se něco po****, tak o soubory nepřijdu, mám je stále v původním umístění;)
Pokud ta fleška neumí víc než 4GB a prodali vám ji jako 30GB, tak jim ji běžte hodit na hlavu (reklamace), samozřejmě pokud máte ještě doklad o koupi.

 


0x

Zkusila jste na ní pravým tlač.: Vlastnosti - Nástroje - Kontrola chyb.- Opravit.

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]