Jaká je doba použití toneru?

Od: ® odpovědí: 4 změna:
avatar flodur

Zdravím,

cca 2 roky vlastním tiskárnu CLX-3305W nyní mi dochází náplň toneru (černá) ostatní jsou v rozmezí 50-75%, barevně tisknu málo. Ke koupi se cenově výhodněji nabízí sada 4 toneru. Nerad bych zbytečně investoval v případě, že je životnost toneru případně krátká. Máte někdo zkušenost do kdy budou nové tonery ještě funkční pokud je použiju až po vyčerpání stávajících (barevných)? Díky za info.

flodur.

4 odpovědi na otázku

 

 


5x
avatar mikihans
Dostala se ke mně stará laserovka, která 5 let nebyla v provozu a toner byl v ní. Zapnul jsem a tisknul, takže bych o životnost toneru neměl strach

 


5x
Toner je jemný prášek, nemůže vysychat! vydrží dlouho

 


2x
avatar yakub

toner je jemný prášek měnící se na barvu až zahřátím na 180st. Takže bych tonery skladoval na suchém tmavém místě a vydrží skutečně xx let.

yakub:

...toner je jemný prášek měnící se na barvu až zahřátím na 180st...

Toner je jemný barevný prášek, teplotou se nemění na barvu :-D, teplotou se "zažehluje" do papíru, tisková média měnící barvu na celou škálu barev pomocí různé teploty a délky působení je technologie ZINK a ta zase neobsahuje ani toner ani inkoust (proto ZINK - Zero Ink).

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]