Prohlížeč Opera 31

Od: Datum: 03.09.15 15:06 odpovědí: 11 změna: 03.09.15 20:20
avatar

Dobrý den.Poradí mi nějaký rádce,nejlepe ten ,co má nainstalovanou Operu?Mám tu poslední,tj. 31.verzi a postrádám tam v adresním řádku ikonu domečku.Jak jsem hledal na netu,tak jde doinstalovat,ale nějak nemohu zjistit jak.Děkuji.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 03.09.15 16:55
avatar

Dobrý den, není to tam jako u Firefoxu? Tedy, klepnout pravým myšítkem do prostoru pod horním titulkem (názvem) a tam v té podnabídce vybrat něco jako Nastavit lišty.

Potom se potřebné ikony přetahují na určené místo. Zdravím!

doplněno 03.09.15 17:18:

A toto jste zkoušel? Je to tam také v tom fóru uvedeno (jako klikatelný odkaz): opera:config#UserPrefs|ShowDropdownButtonInAddressfield

doplněno 03.09.15 17:46:

Tady je ještě nějaké video:


doplněno 03.09.15 18:26:

No, snaha byla - ale, na pokoření toho "vylepšení" to nestačilo . Asi bych si zkusil takovou věc, kterou nemám vyzkoušenou. Stáhnout si starší verzi Opery a před její instalaci vypnout internet (tedy, zamezit instalaci, aby si našla novější verzi). Pokud by se instalace zdařila, tak si projít veškeré nastavení Opery a hlavně jí zakázat aktualizace. Až potom znovu zapnout internet. Nebo si zkusit tu verzi Portable. Ale, třeba Vám zde ještě poradí někdo něco lepšího, resp. jak tam dostat to Home.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.09.15 17:11
avatar

To je právě to Bene,že to tak není.Alespoň u té verze 31.Já jsem si stáhl verzi 15.Jenže po stažení jsem odklikl instalaci a ona se stejně nainstalovala verze 31.V těch starších verzích tlačítko domečku bylo.Tady se prý dá doinstalovat,jenže mě to nějak nejde.Našel jsem tuhle radu a na jiném serveru úplně stejnou ale mě se tam žádná možnost tlačítka neobjeví.Zaprvé mi nejde Shift+F12(nic se nestane) a pokud zmáčknu Ctrl+F12,tak se sice otevře nastavení,ale možnost tlačítka tam nemám.

http://www.operacesky.net/forum/viewtopic.php?t=9218

Datum: 03.09.15 17:31
avatar

Ano zkoušel,ale jak na to kliknu(nebo zkopíruji a vložím),tak vyskočí okno-neznámý protokol.

Datum: 03.09.15 18:16
avatar

To video je dobré,podle něj je snadné tam domeček dosadit,jenže je to od nějaké verze z roku 2012 a já mám tu poslední i když jí nechci.A tam je to úplně jinak.Tam to okno s tou nabídkou není.Ať stáhnu jakoukoli verzi z těch starších,tak ono je to tak vylepšené,že se nainstaluje stejně ta poslední.A na ní ani nemůžu najít zákaz aktualizací,aby se při přeinstalaci nevnutila zase ta nejnovější.Já bych se na to vykašlal,ale Explorer se poslední týden strašně seká a ta Opera jde dobře.Jenže ta ikona domečku mě tam chybí.Nevím proč tam takovouhle věc nenechali.No já mám hlavně Firefox(verze 25 se zakázanými aktualizacemi),ale na tom Seznamu mám email a jsem na to zvyklý.V každém případě děkuji za snahu.

Datum: 03.09.15 18:33
avatar

To mě ani nenapadlo, vypnout internet-jdu na to.

Datum: 03.09.15 18:46
avatar

Tak Bene,vylepšení je lepší než by se dalo čekat.Mám staženou verzi 15 a 25.Po vypnutí internetu a kliknutí na kteroukoli,vyskočí okénko"pro instalaci musíte být připojeni k internetu".A máš to ty prevíte gamapolis-my ti dáme starší verzi.U Firefoxu mohu nejnovější verzi přeinstalovat jakoukoli starší(po zakázání aktualizací).

Od: ben®
Datum: 03.09.15 18:52
avatar

Dobrý den, tak, to je zrada a nůž do zad . No, jestli ještě něco vymyslím, tak napíši. Ta verze Portable je také taková "sviňa"? Zdravím!

doplněno 03.09.15 19:13:

No, podle internetu nemá být rozdíl (ve funkčnosti) verze Portable a té normální. Tak, konečně (snad) je to v pohodě. Teď ještě, jestli budete spokojen i s provozem té Opery. Ale, zdá se, že to bude dobré. Možná si ji také zkusím.

doplněno 03.09.15 20:10:

Děkuji Vám za informace o Opeře. Já mám ten starší Firefox a OS LInux. Tak bych si asi zkusil tu Operu Portable přes Wine (emulátor OS Windows). Nebo se podívám po Opeře pro OS LInux.

Ale, zase takovou potřebu měnit prohlížeč nemám, tak bych to udělal jen pro vyzkoušení. Tak, ať Vám to tam funguje ke spokojenosti.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 03.09.15 18:57
avatar

Tu jsem ještě nezkusil-jdu na to.

Datum: 03.09.15 19:07
avatar

Tak Bene hlásím úspěch.To video co jste přiložil ,je od té verze Portable.A to okénko nastavení jsem našel okamžitě a domeček myší přetáhl.Je to tam opravdu jinak než na té 31.verzi a je to daleko lepší,takže "sviňa"to není.Díky moc.

Datum: 03.09.15 19:37
avatar

To nastavení je opravdu rozdílné.Na tom Portable jsem okamžitě našel zákaz aktualizací,na té 31.verzi jsem to neobjevil.A ten domeček jsem také doinstaloval v mžiku a na 31.jsem to nenašel.Tady jde kromě domečku doinstalovat cokoli.Pokud to zkusíte,uvidíte,že to je hodně rozdílné,tedy pokud porovnáte Portable a klasickou poslední verzi.Musí se pouze vyrobit ikona na plochu,protože narozdíl od té 31.verze se tady neudělá.Jde to ale přímo ze složky,kde to je stažené.Tedy pokud jste zvyklý na ikony.Díky za radu,jsem rád,že to takhle dopadlo.

Datum: 03.09.15 20:20
avatar

Já také používám hlavně Firefox.Ta Opera mi nahradí Explorer,kde se Seznam seká.Ale jinak bych řekl,že se ta Opera Portable dost podobá Firefoxu,hlavně těm starším verzím.Já jsem kdysi začínal na verzi 3, a to byla tenkrát nová.Je to tak 7 let.Tak bych řekl,že se to vzhledově i funkcemi dost podobá.Hezký večer a díky.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.