Počitačové hry škodí lidem?

Od: Datum: 02.09.15 19:03 odpovědí: 13 změna: 03.09.15 06:28

Ahoj chtěl bych se zeptat na toto téma přijdem i to jako velká hloupost,napište mi svůj názor


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 02.09.15 19:07
avatar
V rozumné míře ne. Problém je, když člověk, který hraje hry, ztratí pojem o tom, co je hra a co realita a ty dva světy, začne prolínat.
doplněno 02.09.15 19:47: Pro zdravého člověka, není problém tyto dva světy rozlišit. Ale hlavně u introvertů, kteří tráví veškerý volný čas hraním, nemají moc kamarádů, špatně se seznamují a nechodí do společnosti, se to může zvrtnout a stát se problémem.
Pak mohou vytáhnou zbraň i v tom reálném životě. Nedojde jim, že smrt a zranění budou nevratná.
Když v reálném životě narazíte ve velké rychlosti do stromu, pak zemřete a je to nevratné. Nezabliká autíčko a neobjeví se znovu na kolech s plným životem...
V tomto může být hraní her riziko.
doplněno 02.09.15 20:16:

Asi tak.. ti nemocní lidé, kteří jsou závislí na hrách, o tom nevědí. Jim to přijde normální..takže tvé přiznání je fajn, ale alkoholik taky říká, že nemá problém s pitím :D U hraní je to tak, že všeho moc škodí. Pokud máš zdravou hlavu a zapaříš sem tam, pak je to o.k. Ale pokud si rodiče myslí, že bys to mohl omezit.. možná na tom něco bude? ;)

Ohodnoceno: 2x
 
Od: logika
Datum: 02.09.15 19:13

podle mě to není žadná souvislost ( GRAFIKA je jenom grafika )

doplněno 02.09.15 20:09:

Nemužeto být vždy pravda gemblim často a mam dost kamaradů

doplněno 02.09.15 20:10:

A ještě řeknu"že mě hry neovlivnuji beru to ze srandy, a ze zabavy i když si člověk zahraje střilečku :)

Od: ben®
Datum: 02.09.15 19:41
avatar

Dobrý den, záleží na druhu těch her a co se myslí tou škodou. Někoho připraví hraní her pouze o čas, jiného připraví o vztah nebo kamarády, někdo převezme z her chování a získá sebevědomí (spíše neprávem) a někomu PC hra může způsobit problémy zdravotní.

Takže, nic se nemá přehánět a má se zůstat hlavou v realitě. Je to dobrá zábava, ale není to návod, jak se chovat (např. za volantem nebo se střelnou zbraní). Zdravím!

doplněno 02.09.15 20:01:

logika - ano, a proto jsou také hry pro PC logické. Tedy, takové, které nutí používat hlavu.

doplněno 02.09.15 21:03:

logika - patrně jste si chtěl pouze ověřit, že to děláte dobře a pravdu máte Vy. Myslím, že jiný názor Vás nezajímá. Hrajte, jak umíte a jak chcete.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.09.15 19:37

Taky se kdysi říkalo: kino je jenom kino. A jak to lidi ovlivnilo, o televizi nemluvě. Rozhodně se nejedná o hloupost. Všechno, i ty hry (nejvíce) je odtrženo od reality. Je známo, že pc gambleři se v normální společnosti nechovají normálně a jsou často chápáni jako magoři.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: logika
Datum: 02.09.15 19:57

Záleží jestli člověk má rozum, a jestli je normalní, každej člověk to muže chapat jinak , a nestravuje čas nad tím hodně, třeba si jen zagemblí 2h a jde dělat jiné aktivity, podle někoho to muže byt třeba dobrá motivace pro školaky apod..

doplněno 02.09.15 20:06:

Filmy mohou být aji horší pokud se naněch divají lidé nebo děti před přiklad: resident evil silent hill nebo piraně 3D je tam větší brutalita a když je to uplně velký rozdil ( GRAFIKA"/U muže chápat někdo jinak to je pravda ale GRAFIKA" JE GRAFIKA" ,točené filmy jsou relastičtější, poznal jsem to že když sem se dival na nějakej film hororovej", tak sem nemohl ani usnout měl jsem trošku možná aji větší strach, při hraní her žadnej nemám"

doplněno 02.09.15 20:14:

Dám vám tu ukazku z jednoho filmu :) je to podlemě velkej rozdil k ovlivnění agrese


Datum: 02.09.15 20:16
avatar

V podstatě máš pravdu. Pracuji s lidmi a pokud přijdu domů naštván a potřebuju ze sebe dostat tu zlost a znechucení, zahraju si tanky a pár jich pěkně zdevastuju. Pomáhá to.

Horší je, že v tvojem věku nemá člověk ten odhad. Řekne že hraje 2 hodiny a sedí u toho 8 hodin, ani mu to nepřipadne.

Ohodnoceno: 3x
 
Od: foox
Datum: 02.09.15 20:16

A přijde Vám někdo z nás, jako piraňa? Nemam touhu někoho pokousat.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: logika
Datum: 02.09.15 20:25

To to je jenom přiklad jsou i jiné filmy :D

doplněno 02.09.15 20:29:

Při počitačových hrach mě nic nezchutí jenom tyhle hnusný filmy kde jde vidět roztrhaní těla střeva ledviny pateř pokousaný obličej zlomenej vaz rozskenuté nohy, vytrhnuté vlasy.

doplněno 02.09.15 20:41:

Promě je to MOTIVACE V NĚČEM" apod.. nevim jak to chápete vy ale asi dost jinak , proto řikate takový nesmysli"

Datum: 03.09.15 02:21
avatar

Říká se,

že všeho moc škodí,

a platí to i pro hry.

Dokud si člověk jen občas zahraje, asi o nic nejde. Pokud ale začne hrát každý den, sedí u hry dlouho, postupně přestane chodit mezi lidi, najednou zjistí, že si s lidmi nemá o čem povídat, že ho vlastně nezajímá nic jiného, apod., půjde o závislost, která samozřejmě nikomu neprospívá.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: wotko
Datum: 03.09.15 03:19
A proc bych se mel bavit s lidmi, s kteryma si nemam co rict? Nemyslim tim v praci apod, kde je to potreba. Dale uz me stve slovicko "zavislost"..clovek je zavisly na jidle, na piti, na vzduchu nebo na jinem konicku co dela a travi u toho spoustu casu. Ja bych to spis vzal tak, ze at ma konicek jakykoliv..hry, modelarina apod..a jestli kvuli tomu treba prestane chodit do prace/skoly nebo mu lidove receno kvuli tomu spadne strecha nad hlavou..tak ano, to uz je spatne. Jinak na pc hrach nevidim nic spatneho a je to kazdeho vec.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: rv
Datum: 03.09.15 05:41
Škodí, když se to přehání. Stejně jako když moc čteš. Přijdeš o kamarády, jseš pořád doma, máš málo pohybu a žiješ ve světě představ.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.09.15 06:14

Hraní neškodí.

Odstěhovat se do virtuálního světa škodí. A tady nejde jen o hry.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: honza12345
Datum: 03.09.15 06:28

Závislost si člověk může vytvořit prakticky na čemkoliv, i na zdánlivě něškodných nebo společensky naopak pozitivně vnímaných činnostech. Závislost nejsou jen drogy, alkohol a cigarety, ale i věci jako např. práce, jídlo, pití (kola, káva atd.), běhání (sport), facebook, internet, hry aj. Každá z těchto, ale i jiných věcí když se dělá v míře větší nežli je běžné je špatně. Důsledkem může být narušení běžného života až po úplné održení od reality a ztráta přátel, rodiny atd. Každou věc by člověk měl dělat tak aby jí kdykoliv mohl ukončit nebo dlouhodobě nedělat a nemít abstineční příznaky - nervozita, vztek-podrážděnost, třes aj.

Já v dětství na hrách závislí byl ačkoliv jsem si to v té době nepřipouštěl. Teď to vím a zpětně lituji stovky hodiny dětství u PC na místo trávení času s kamarády nebo vytvoření vztahu s holkama atd. Dětství (doba, nežli člověk začne pracovat) máme jen jedno a nikdo ho nikomu nevrátí. Zahrát si když prší, když je nuda OK, ale když tě někdo tahá ven a člověk řekne: "ne, radši hraju, nikam nejdu" sám nadsebou bych se zamyslel dříve než kamarádí zvát přestanou.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.