Rozbitý Externí disk

Od: Datum: 24.08.15 11:32 odpovědí: 5 změna: 24.08.15 21:34

Zdravím. Před pár dny jsem si nedopatřením rozbil svůj externí disk na 500 GB. Vytahoval jsem z něj totiž USB kabel a pohnul jsem s ním tak blbě, že ta malá krabička, prostě port, se utrhnul a teď nevím jak to mám připojit do PC nebo ja to opravit.

Na 1. obrázku je ten utržený port, či jak se to nadává, zespod

Na 2. z vrchu

A na 3. obrázku jsou další 3, podle mě, porty. Pokud to tedy porty jsou, tak bych se chtěl zeptat, jakým kabelem bych se na ně mohl připojit, abych nepřišel o data.

Případně, jak by se to dalo opravit.

Díky

doplněno 24.08.15 11:32:

A ještě bych se chtěl omluvit za "velice kvalitní" fotky :D

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: 111®
Datum: 24.08.15 11:42

no zajít do servisu, ale mám obavu, že jsi utrhl i jeden tišťák, doma to neopravíš to chce horkovzdušnou pájku

Ohodnoceno: 0x

Datum: 24.08.15 12:55

Zdravím,
sice jste asi zničil port pro připojení přes usb (takže disk už jako externí těžko bude fungovat), ale pokud ho připojíte normálně v "bedně" na napájení a na "kšandu", měl by chodit aspoň jako interní disk (takže data by měla zůstat zachována). Pokud si an to netroufáte sám, požádejte někoho, kdo se v tom vyzná, ať vám to zapojí (třeba i nějaký servis - práce na 5 minut).

Od: disk
Datum: 24.08.15 13:12

Když bude chodit jako interní může chodit jako externí. Stačí toto. Možnost přes USB připojit IDE, SATA i notebook HDD

http://www.aliexpress.com/ite…TA-IDE-Cable/32310807712.html

Kdyby nebyl zdaleka zrovna mi zbývá. Místo špatnéhotrafa poslali kompletní

Datum: 24.08.15 21:34

to se pro připojení 2,5" SATA disku zdá býti trochu zbytečně komplikované, navíc s nuceným napájením. To spíš něco takového a bude z toho mít opět plnohodnotný externí disk ;)

http://www.ebay.com/itm/Slim-…5334?var=&hash=item5d4a082156

Datum: 24.08.15 21:26

elektroniku co zbyla připojená na disku odpojit, koupit za pár korun nový prázdný box na ten disk, disk přehodit do nového boxu a je po problému

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.