Nefunkcni router - neblikaji porty

Od: Datum: 19.08.15 16:52 odpovědí: 11 změna: 20.08.15 18:26

Dobry den,

ke znamemu do ciziny jsem dovezl router Cisco Linksys EA4500. Kdyz pripojim tento router k PC, tak nereaguje. Nesviti, neblikaji porty. PC jej nevidi. Nelze se na nej pripojit. Tento router byl v Cr funkcni, UTP kabl take. Na PC jsem aktualizoval sitovy ovlac procistil jsem registry - bez vysledku. OS je Win XP. Router je pripojen dobre. Neni problem v nejakem nastaveni v PC? Dekuji za odpovedi.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: hm®
Datum: 19.08.15 16:56

Vůbec nic nesvítí? Prostě nežije? Tak mu asi nejde zdroj.

doplněno 19.08.15 17:51:

Potom mě napadá, že by mohl být problém v nastavení IP-adres. Např. router má nastavenou adresu brány do internetu (třeba modemu) a v současném zapojení je ta brána jiná. Nebo router očekává, že mu brána sdělí parametry pomocí DHCP a současná brána DHCP neposkytuje. To samé směrem k PC: router může předpokládat, že PC mají pevně nastavené vyhovující adresy a ono to tak není, nebo se snaží je nastavit pomocí DHCP, ale PC si o konfiguraci neřeknou (ale to by asi v ipconfig bylo vidět pevné nastavení).

Každopádně bych čekal, že po zapojení kabelu do PC a routeru se rozsvítí odpovídající LEDka na síťovce PC i na routeru, signalizace propojení by měla fungovat nezávisle na jakékoliv komunikaci.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 19.08.15 17:07

Zije. Po pripojeni do el. zasuvky se rozne logo Cisco.

doplněno 19.08.15 17:11:

Nesviti porty. Kdyz odpojim z PC UTP kabl, ktery funguje a pripojim ho do portu INTERNET, tak se Diora nerozblika. Pote pripojim dalsi UTP kabl do portu 1 a nasledne ho zapojim do PC. Ledky neblikaji, PC router nevidi. Ipconfig -all, nic neukazalo.

Datum: 19.08.15 18:20

K routeru by mělo být instalační CD. Manuál i instalační program je možné stáhnout tady:

http://www.linksys.com/hk/sup…roduct?pid=01t80000003K7iqAAC

Datum: 19.08.15 18:21

Jednou mě dělal něco podobného router Asus. Sice svítil, ale to bylo vše, jinak neudělal vůbec nic. Problém byl ve zdroji, zcela konkrétně nafouknutej jeden kondenzátor. Vyměnil jsem ho a od té doby opět slouží k naprosté spokojenosti.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 19.08.15 18:28
Taky se přikláním ke zdroji. Ten router začne startovat, zapnou se porty a wifi, stoupne spotřeba a zdroj už to neutáhne. Router se zasekne nebo se restartuje a tak pořád dokola.

Od: ben®
Datum: 19.08.15 18:32

Dobrý den, možná je problém v tom, že tento router je určen (schválen) pro český trh a není určen (schválen) pro ten trh tamní. Poskytovatel internetu ho nepodporuje. Zdravím!

Datum: 20.08.15 11:18

Dekuji za odpovedi. Koupim tady novy router. A s tim instalacnim CD jsem to zkousel, ale router se nechytal.

Od: 111®
Datum: 20.08.15 11:38

no než kupovat nový nejdříve bych koukl jaká je v něm nastavena země, případně region...eventuelně přizpůsobit, CD bude konfigurovánao na česko. to ti nepomůže

Od: hm®
Datum: 20.08.15 15:56

@ben a @111: Mohu se zeptat, čím by se měly lišit routery prodávané zde a v cizině? To jako že v cizině mají jiný protokol IP, jiný ethernet, jinak jim funguje internet, ... nebo co by mělo být jinak? Já vím jen o jiných tvarech elektrických zásuvek, případně jiném napětí či frekvenci, ale to vše se týká jen zdroje toho routeru.

@luke18: Dokud na router neuvidíš z PC, jsou ti všechna CD na prd.

Od: nickys
Datum: 20.08.15 16:51

Nepřestanu se divit tomu, proč lidé mají potřebu radit ve věcech, kterým evidentně nerozumí a nemají nijaké zkušenosti.

Nesmysl je CD s "ovladači", jiná "země", nastavení brány a další nesmysly. Pokud nesvítí link na příslušném portu po správném zapojení kabelů, je problém v hardwaru, router se správně neinicializuje, nenaběhne. Může to samozřejmě být zdroj, či samotný router.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 20.08.15 18:26

nickys: Konečně rozumná odpověď. Souhlasím.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.