Jak zjistit uzivatele facebooku

Od: Datum: 16.08.15 21:36 odpovědí: 6 změna: 18.08.15 10:00
Dobrý večer.
Měla bych dotaz. Někdo si založil fb profil jen aby mi mohl posílat anonymní zprávy o mém příteli. Chtěla bych vědět zda se dá zjistit odkud sou zprávy odesílany. Děkuji předem za odpovědi.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: filipino28391
Datum: 16.08.15 23:53

dobrý večer, ňeco takového bohužel na facebooku nejde ( aspoň ne oficiálňe ) .. jednalo by se o porušování zákona o nakládání s osobními údaju, a zároveň by to porušovalo smlouvu facebooku s registrovaným uživatelem ( ty podmíkny co zakliknete "souhlasím" při registraci )

možná že existuje nějaká neoficiální verze jak ňeco takového zjistit, ale dost o tom pochybuju .. facebook to bude mít dobře ošetřený

je tu možnost ten účet nahlásit ... "Tato osoba mě obtěžuje", "Jde o falešný účet." nebo "Tato Timeline využívá falešné jméno" ale aby s tím facebook začal ňeco dělat tak by bylo potřeba nahlášení od výce uživatelú ( počet neznám )

tak doufám že sem aspoň trošku pomoch .. zatim naschle

Ohodnoceno: 0x

Datum: 17.08.15 01:31

Pokud vím, nejdou na FB zasílat zprávy anonymně, měla byste vidět odesilatele.

Zkuste si přejít na jeho stránku a podívejte se na jeho údaje.

Najdete-li jeho e-mail, zadejte jej v uvozovkách do Google a projděte si odkazy.

A zasílání zpráv povolte jenom "přátelům".

Nebudou-li Vám moci zasílat zprávy "všichni" nebo "kdokoliv", můžete si ušetřit starosti.

_______

Já bych tohoto uživatele zablokovala, upravila bych, kdo mi může napsat

a anonymní zprávy ani jejich odesilatele bych neřešila.

Ohodnoceno: 1x

Od: pepr®
Datum: 17.08.15 01:56

Ale ona ho/ji nechce zablokovat. Chce vědět kdo jí ty lži nebo pravdu o jejím příteli napsal. Třeba, aby si to s ním/ní vyřešila ručně :-D

Třeba tím "anonymní" nemyslí nepodepsané, ale z profilu s vymyšleným (nesmyslným) jménem.

Od: inka17
Datum: 17.08.15 07:03
Přesně,potřebovala bych zjistit kdo to může být. Zablokovat ho můžu až potom. Anonymně to samozřejmě nejni ale v profilu nic vypsáno nejni,byl dle mého založen jen za účelem toho psaní.
Datum: 17.08.15 18:26

Asi jsem byla moc stručná,

když jste mi Vy

ani Pepr neporozuměli...

Ten "anonym" Vás chce k něčemu vyprovokovat, což se mu (jak se zdá) daří. Ztížíte-li mu možnost kontaktu, bude pravděpodobně hledat jinou cestu, čímž se zase zvýší možnost, že se prozradí sám ...

Přemýšlím, k čemu Vám bude zjistit, kdo se za tím profilem skrývá. Svého přítele přece znáte nejlépe Vy sama. Člověk, který se není schopen podepsat (který není schopen stát si za tím, co říká či píše), Vám podle mne nemůže sdělit nic zajímavého (nejspíše půjde o lži nebo pomluvy s cílem Vás znejistit/znepokojit).

Mně by za ztrátu času nestál... (ale můžete zkusit ten e-mail)...

Datum: 18.08.15 10:00
Inka17: To může být úplně kdokoliv z vašeho okolí a tím, že to řešíte, přistupujete na jeho hru a to ho baví.
Nejlépe uděláte, když si ho zablokujete, protože to je přesně to, co nechce.
Ohodnoceno: 2x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.