Jak nepřijít o záložky aktualizací Firefoxu?

Od: Datum: 07.09.15 09:38 odpovědí: 4 změna: 07.09.15 13:18
avatar

Nabízí se vyšší verze Firefoxu, mám však obavy ze ztráty záložek a historie. Před časem jsem nechtíc upgradoval Firefox a přišel jsem o ně. Pátral jsem po nich následně jsem zjistil, že je zapotřebí exportovat obojí, ale neučinil z nevědomosti a hlavně výše uvedeného nechtěného odkliknutí upgrade. Potřeboval bych nyní radu jak exportovat zmíněné záložky+historii, kam se poté uloží? Odtud by měla být Importace zpět do nové verze Firefoxu.Můžete potvrdit můj postup případně upřesnit či doplnit. Nerad bych hlavně o záložky opět přišel, vzhledem k času strávenému na webu. Každou radu uvítám.

flodur.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 07.09.15 09:51
avatar

Dobrý den, nahoře na liště ve Firefoxu je Historie. V nábídce po odklepnutí je něco jako "Ukázat celou historii". Vyskočí okénko a tam je nahoře možnost importu a té zálohy. Ukládá se to někam do složky (jako soubor). Po přeinstalaci Firefoxu budete tento postup opakovat, ale tak, že si ten uložený soubor najdete a provedete export. Zdravím!

P.S. Zkuste si ten postup, než se zbavíte starého Firefoxu.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lujs®
Datum: 07.09.15 10:33
avatar

Když budete mít u Firefox účet tak nepotřebujete žádnej export nebo import záložek. Jakmile se jednou přihlásíte tak jdou záložky s vámi.

Nástroje - Možnosti - Sync a dál už přesně nevím.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 07.09.15 11:21
avatar

Dobrý den.Můžete si záložky uložit třeba do emailu.Klikněte na záložky→zobrazit všechny záložky→tlačítko import a záloha→exportovat záložky do HTML→a uložíte záložky,které vytvoří soubor Bookmark do vybrané složky.Přejděte na email a přidejte si soubor jako přílohu a pošlete sám sobě.V emailu si je můžete nechat uložené navždy a pak si je znovu kdykoli načíst.To uděláte tak,že z emailu je stáhnete a uložíte do Vámi vybrané složky.Poté kliknete na záložky→zobrazit všechny záložky→tlačítko import a záloha→importovat záložky do HTML.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hanher*
Datum: 07.09.15 13:18

Nejjednodušší je k tomu použít program MozBackUp.

Není složitý a je možné si zálohovat i veškerá nastavení, cookies, apod.

http://www.slunecnice.cz/sw/mozbackup/

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.