Nefunkční podsvícení displeje

Od: Datum: 13.08.15 20:47 odpovědí: 2 změna: 13.08.15 21:56

Zdravím,

onehdy jsem tady psal dotaz, ale nedostalo se mi odpovědi. Nakonec jsem ovšem sám přišel na příčinu.

Mám dva ntb. Asus x54h a asus a54h. Dal jsem z jednoho do druhého desku, ale nefungoval mi displej. Nakonec jsem přišel, že displej funguje, ale nefugnuje jeho podsvícení. A to protože notebooky mají sice stejný displeje a stejné konektory, ale konektory pro podsvícení jsou jiné. U jednoho je 6ti pin (můj) a u druhého (rozbitý z kterého mám základní desku) má 2piny. Dá se toto nějak vyřešit? Na přehazování plochého spoje displeje nemám odvahu.

Existuje nějaké softwarové řešení? Na změnu displej? Aby deska pochopila, že má jiný typ displeje? Třeba přehrání biosu z té druhé desky? Nebo mám smůlu?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: bmbx®
Datum: 13.08.15 21:44

Chce to zapátrat zdali se najedná o podsvit pomocí CCFL trubice a LED, pak to nebude mít jednoduché řešení. Displej jako takový bude stejný, ale ten podsvit je hodně rozdílný. Teoreticky by to šlo vyřešit výměnou samotného displeje v tom plechovém rámečku, ten obsahuje podsvitové kompnenty, které se liší, ale vlastní LCD displej bude v obou případech zcela totožný.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: sirtnt
Datum: 13.08.15 21:56
V obou pripadech se jedna o led dispej. Pouze jeden ma 2 kontakty a druhy asi 6. Ale pouze u podsvitu. Jinak kontakty pro pripojeni k desce jsou naprosto stejne.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.