Přendání vnitřností PC do nové stříně?

Od: Datum: 11.08.15 12:52 odpovědí: 5 změna: 11.08.15 15:51

dobrý den. zvládne zručný kutil, schopný používat šroubovák a podobné nástroje, přendat komponenty PC do nové skříně?

doplněno 11.08.15 15:20:

díky všem za odpovědi. zjistil jsem nakonec že budu potřebovat ještě další věci, tak to stejně budu muset svěřit odborníkovi, ale budu si to pamatovat pro příště.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 11.08.15 12:57
avatar

Ano.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ben®
Datum: 11.08.15 13:15
avatar

Dobrý den, zvládne to, když bude mít správnou velikost té skříně. Horší by mohlo být to rozebírání PC, resp. nesmíte nic poškodit a pamatovat si zapojení. Zdravím!

P.S. Je dobré zapsat si zapojení kabelů předního panelu k zákl. desce.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 11.08.15 13:36
Nebo nafotit
Ohodnoceno: 0x
 
Od: daz
Datum: 11.08.15 13:38

Není na tom opravdu nic těžkého. Je to prostě lego. Hlavně opatrně, aby se nic nepoškodilo při manipulaci.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hlucha*
Datum: 11.08.15 15:51

Není na tom nic složitého, je třeba chránit hardware před statickou elektřinou - mít antistatickej náramek, popř. průběžně se vybíjet o radiátor, kolík v zásuvce, dále přestavbu neprovádět na koberci, nemít zpocené ruce atd. Při samotné výměně si dejte pozor na konektory na základovce, někdy jdou dost ztuha vypojovat, pozor tedy na poškození PCB desky, to samé u konektorů na discích, mechanikách. Je dobré vše zbavit prachu - stlačený vzduch ve sprayi, kompresor, vysavač je nevhodný - opět kvůli statické elektřině. Chladič CPU není třeba sundavat, pouze pokud to lze jen sundat jeho ventilátor a pasiv chladiče i s ventilátorem řádně očistit od prachu. V nové skříni dbejte na přítomnost distančních sloupků pod základní deskou, někdy jsou předem namontované, někdy je dostanete v pytlíku, někdy nejsou třeba (místo nich tam mohou být prolisy) - deska se nesmí po montáži dotýkat plechu.

Postupoval bych takto - všechno ze staré skříně ven + vyčištění> připravit novou skříň> IO shield> deska> zdroj> optika> grafika> propojení všeho (dbejte na vyvázání kabelů)> ventilátory> pevný disk až naposled (kvůli manipulaci se skříní).

Také si ohlídejte správné zapojení konektorů case do základovky (tlačítka, LED, speaker) - nejlepší je si to vyfotit z víc stran ve staré skříni a podle toho zapojit v nové, ale lze postupovat podle návodu k desce, popř. některé desky mají poblíž těchto konektorů schéma zapojení.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.