Notebook blbne po přeinstalaci WIN

Od: Datum: 10.08.15 17:05 odpovědí: 16 změna: 14.08.15 09:46

Mám notebook Lenovo IdeaPad Flex 10 koupený se systémem Windows 8. Vše bylo v pořádku, ale po přeinstalaci na Windows 8.1 začal "blbnout" v tom smyslu, že při zavření se místo do režimu spánku už nedal probudit a musela jsem ho natvrdo vypnout. Myslela jsem si, že to je problémovýma 8.1, tak jsem nainstalovala Windows 10, bohužel problém stále přetrvává. V nastavení je to správně - tedy aby se přepl po zavření na režim spánku. Dokáže někdo poradit, kde je chyba?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: milanek
Datum: 11.08.15 08:59
Zdravim
Pises ze jsi preinstalovala Win 8 na 8.1 ale uz jsi nenapsala je to 32 bitova nebo 64 bitova architektura?
Ohodnoceno: 0x

Datum: 11.08.15 10:10

Omlouvám se, nerozumím tomu, a tak nevím co je důležité uvést. Je to 32bitový OS, procesor pro platformu x64.

Od: milanek
Datum: 11.08.15 09:12
Rada je jednoducha Ovladaci panely,Obnoveni pocitace a vratit se k predchozimu bodu obnoveni (posledni bod obnoveni)
Ohodnoceno: 2x

Datum: 11.08.15 10:12

To mě ale vrátí zpět do 8.1 ne? Ty mi blbnou ještě víc a já bych ale ráda bych zůstala u W10.

Od: mi
Datum: 11.08.15 12:44
Budu se snazit to vysvvetlit tak ze na hardisku mas zrejme predinstalovany OS Windows 7 to znamena ze se bodem obnoveni sice vratis zpet k posledni zname konfiguraci,a na strankach www.microsoft.cz muzes zdarma provest upgrade na Windows 10.Zkus tento postup a potom se mi ozvi jak to dopadlo popripade budeme hledat dalsi reseni
doplněno 11.08.15 13:07: S notasem jsem mel podobne problemy a resil jsem to zdlouhavejsim postupem ale vyplatilo se to ze jsem mel take predinstalovany system na hdd kompletne jsem vycistil hadr a udelal novou cistou instalaci botovanim (zavadec) operacniho systemu,je fakt ze k tomu je jeste potreba ovladace pro cipset zakl.desky,grafiky,ale povedlo se fungoval dokud mi neodesla deska do vecnych lovist prehrivala se mrska.Taky uz na to mela vek

Datum: 12.08.15 09:36

V notebooku mám předinstalovaný Windows 8 jak píšu nahoře, tím pádem abych mohla přejít na 10, musím nejprve přes 8.1, který mi taky blbne.

Od: pepa*
Datum: 11.08.15 13:23

Ze stránek lenovo.com/drivers si stáhni všechny ovladače. Začni chipsetem a pokračuj dále. Stáhni všechno. Hlavně pro Windows 10. Po stažení to nainstaluj. Většina problémů by měla zmizet už po nainstalování ovladače chipsetu.

Datum: 11.08.15 14:07

Taky reseni ale vetsina ovladacu jsou starsiho data neaktualizovany vyrobcem ale zkusit to muzes za pokus to stoji

Od: hjp
Datum: 11.08.15 14:21

Nikde žádná chyba není, stačí jen nastavit pravidlo, jak se má počítač chovat při zavření víka. Je to vše v ovládacích panelech v nastavení napájení.

Datum: 12.08.15 09:34

Jak píšu nahoře v dotazu - nastavené to mám správně. ;)

Datum: 12.08.15 11:03
Mam otazku ohledne predinstalovane Win8 jak vis ze musis upgredovat na Win8.1,i kdyz to v podstate jsou aktualizace spustene pres Windows Update,nechapu proc tak komplikovane,kdyz je mozne Upgradovat(prejit z nizsi verze na vyssi) Win10,ale az po aktualizacich Win8 a nastaveni konfigurace sytemu? Doufam ze mas prehled o zakladech pocitace a toto jsou zakladni znalosti snad se neurazis

Datum: 12.08.15 11:01

Ćastá to chyba. Na vině jsou ovladače po přechodu na 8.1.

Takže nevím zda to zafunguje už v těch 10kách, ale jinak ti nezbyde než se vrátit k 8.1 a pak si stáhnout nový chipset pro 8.1

http://support.lenovo.com/gb/…ook-lenovo/downloads/DS040328

Od: pepa*
Datum: 12.08.15 22:13

Jak říká kuba..

Datum: 13.08.15 16:24

Zkusím, díky.

Datum: 13.08.15 17:31

Tak bohužel, vrátila jsem se k 8.1 a nainstalovala chipset, blbne to stále. :(

Datum: 14.08.15 09:46

hmmm...zkus si teda nainstalovat slimdrivers - program zdarma, co ti vyhleda a zaktualizuje drivery.

Program vyuzivam radu let a nikdy nezklamal. Dokaze najit novejsi ovladace nez jsou na strankach vyrobce. Nechapu, nicmene doporucuju .-)

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.