Vypnutí obrazovky na notebooku-jde to?.?.?

Od: Datum: 07.08.15 12:21 odpovědí: 11 změna: 07.08.15 18:19

Zdravím.

Zajímalo by mně jestli při napojení noutbůku na televizi přes HDMI jde vypnout obrazovka na noutbůku aby se mi obsah zobrazoval jenom na televizi.

Díky za odpovědi.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 07.08.15 12:25

Jde. U mě Fn + F6.

doplněno 07.08.15 13:05:

To je dané hardwarem, takže na OS nesejde.

doplněno 07.08.15 14:07:

Lujsi, jde to. Vypínání podsvícení displeje mají prakticky všechny notebooky.

Ohodnoceno: 2x

Od: lujs®
Datum: 07.08.15 13:01

Zdravím Ladinpraha.

Nevíte jestli je jedno jakej operační systém ten noťas má nebo je to jenom pro některej?.?.?

Od: ben®
Datum: 07.08.15 13:14

Dobrý den, ono by mělo stačit zaklapnout víko. Alespoň u toho mého staršího stroje je takový "čudlík" na těle, který se zamáčkne při zavření víka (nebo ho zatížím). Zdravím!

doplněno 07.08.15 13:33:

lujs - ale, o to snad jde. Tedy, aby obrazovka NTB nic neukazovala. Myslím, že v TV obraz bude.

doplněno 07.08.15 13:44:

lujs - už jsem Vás pochopil. Když zaklapnete víko NTB, tak nemůžete ovládat např. přehrávač klávesnicí. No, na tom něco je . Tak, jestli tam máte čudlík, tak volte zatížení. Přelepka by ten čudlík nemusela udržet, lepidlo to tam zasviní a to závažíčko je rychlejší. A jak píše kolega, tak se bude NTB také normálně chladit.

doplněno 07.08.15 13:55:

lujs - tak si to propojte s TV a vyzkoušejte závažíčko. Žádný jiný zásah do NTB nemusíte dělat a nic v něm nastavovat. A na cesty si závažíčko brát nebudete.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 07.08.15 13:30

Bene když zaklapnu víko tak si nebudu moct nic prohlížet a ten čudlík bych mohl kdyžtak zmáčknout a přelepit.

Od: bmbx®
Datum: 07.08.15 13:29

To zhášení displeje je buď čudlíkem, nebo magnetem. Já u jednoho notebooku, který je zrovna ovládán magnetem, tak do těch citlivých míst pokládám malý magnet, protože zrovna u něj se zavřením trochu zhoršuje chlazení, neboť část vzduchu prochází klávesnicí. Jinak to samozřejmě jde i pomocí Fn + X to tlačítko se může lišit podle notebooku a s použitým OS to nemá souvislost, je to otázka programu "HOTKEY" pro určitý model notebooku. Funkce tlačítka může být pouze vypnutí displeje, nebo volba externího monitoru.

doplněno 07.08.15 14:34:

Ne každý notebook má zhasnutí podsvitu, ale každý notebook má volbu práce grafické karty: displej - displej + monitor - monitor. V režimu monitor displej logicky zhasne. Lujs, pokud na to nemáš funkční tlačítko ( byvají na nich symboly) tak to lze nastavit ve vlastnostech grafického adaptéru a není to žádná složitá operace.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 07.08.15 13:51

Mně jde přesně o to abych mohl normálně pracovat na noutbůku ale jelikož budu připojenej k jinýmu monitoru (TV) tak chci aby obrazovka na noutbůku byla vypnutá (černá). Jenom občas s ním budu cestovat takže doma ho budu používat místo kompu kterej už je docela starej a blbne.

Noutbůk ale budu teprve kupovat tak bych rád věděl předem jestli to vůbec jde abych nemusel obrazovku zakrejvat černým hadrem.

doplněno 07.08.15 14:03:

OK díky.

Datum: 07.08.15 15:11

Samozřejmě, v nastavení zobrazení si nastavíš, do kterého monitoru půjde obraz a do kterého ne. Od Windows 7 výš to jde všechno nastavit i přímo přes klávesovou zkratku WIN+P

doplněno 07.08.15 18:23:

u všech zařízení s WINDOWS je na to stejná WINDOWSácká klávesová zkratka, bez ohledu na typ a značku zařízení

Ohodnoceno: 1x

Datum: 07.08.15 18:19

u mě (win8) je to F10 :) záleží na typu NTB

Datum: 07.08.15 14:50

Mně tato otázka taky extrémně zajímá. Mám v úmyslu rovněž použít tv jako display. Z dosavadních odpovědí jsem docela jelen. Zavřu NTB a časem mi přejde do režimu spánku. Samozřejmě budu používat externí klávesnici (ta integrovaná mi stejně nefunguje). Bude NTB fungovat i zavřený?

Datum: 07.08.15 14:53

Bude, záleží na nastavení, co má udělat po zavření víka.

Od: akym®
Datum: 07.08.15 17:40

Mě to jde dvěma klávesami Fn + f 8, nabídne se jestli obě, jen počítač, jen 2. obrazovka; dtto jak píše mikihans® Win+P

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.