Připojení tabletu k PC nejde

Od: Datum: 05.08.15 19:46 odpovědí: 8 změna: 07.08.15 07:04

Ahoj rádcové, poraďte, prosím, co se mi asi stalo s tabletem.( Samsung GT 7510) Nejde připojit přes usb k počítači. Vzala jsem si ho do práce a tam se připojil v pohodě. Doma mám připojený externí disk přes usb a ten je v pořádku. Když připojím usb od tabletu, vůbec ho nevidím ve správci úloh, čím to může být? Dík za rady:)

doplněno 06.08.15 06:56:

nutt: v práci na PC se mi připojil v pohodě;)

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: nutt®
Datum: 06.08.15 05:21
Zdravim,
zkoušela jste připojit k jinému pc od té doby co Vám to nejde? Restartovat tablet nepomohlo?
.
Hezký den NutT
Ohodnoceno: 0x

Od: ben®
Datum: 06.08.15 07:06

Dobrý den, použijte stejný kabel do USB, jako jste měla v práci a zkuste tablet připojit do různých portů USB Vašeho domácího PC. Zkuste to bez připojeného ext. HDD. Také můžete zkusit variantu připojení zapnutého tabletu nebo variantu připojit tablet vypnutý a až potom ho zapnout. A hledejte jeho ikonu v Tento počítač. Zdravím!

doplněno 06.08.15 07:46:

Ovladače? Přiznám se, že nevím - myslím, že by se tablet měl připojit sám jako úložné zařízení (jako flashka či ten ext. HDD). Já tablet nemám, ale když jsem připojoval čtečku knih, tak ji připojuji vypnutou a až pak ji zapnu. Zkuste i tuto variantu.

doplněno 06.08.15 08:08:

Zkuste to a dejte vědět. Také, až zasunete ten konektor kabelu do portu USB, s ním zkuste trochu zahýbat do stran - třeba je ten konektor volnější a není tam kontakt. Nebo potom také zkuste jiný kabel USB (třeba od té čtečky knih nebo mobilu).

doplněno 06.08.15 18:32:

Takže, spojení funguje, ale výsledek to nepřineslo. Asi jsem se měl už zeptat dříve, ale máte v práci i doma stejné Windows, resp jaké máte doma? A jaký to je tablet (výrobce, označení)?

Zkusil bych ještě něco pohledat na internetu. Jestli máte návod k tabletu, tak se tam podívejte, jak se má postupovat při připojení k PC.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 06.08.15 07:34

Taky zdravím:) Dělala jsem téměř všechno, co jste uvedl, jen ne zapojit vypnutý a zapnout až pak. Kabel používám stejný, tablet má koncovku originální. Externí disk jsem taky odpojila. PC má dva usb vstupy a zkoušela jsem oba...Ikonu v Tento počítač nevidím. V práci jsem to šoupla do PC a ikona okamžitě naskočila. Jen mě napadá, že mám PC od začátku roku a nepamatuju si, jestli jsem už tablet měla připojený. Není tam třeba nainstalovat nějaké ovladače?

doplněno 06.08.15 07:56:

Ben: Taky si myslím, že ovladače nejsou potřeba. Čtečku mám taky a jde připojit normálně. Tak fakt nevím, proč to nejde:( Ještě odpoledne zkusím připojení s vypnutým, jinak už nevím...

doplněno 06.08.15 17:48:

Tak jsem zkusila vše, co jste mi radili a nic:( jen je divné, že když připojím tablet k PC, tak se mi neukáže ve správci úloh, ale na tabletu bliká ikona dobíjení, takže spojení funguje...

doplněno 06.08.15 18:34:

Slavco31: v tabletu mně to píše - usb připojeno

Datum: 06.08.15 18:41

Doma mám Windows 8 a v práci asi 7, jistě to nevím. Zkusím pohledat návod od tabletu. Mám tento: - http://www.czc.cz/samsung-gal…p7510-16gb-bila/93862/produkt

Možná bude chyba ve Windows 8, protože PC mám od nového roku a nepamatuji se, jestli jsem ho už připojovala k tomuto PC, Na minulém PC jsem měla W 7

doplněno 06.08.15 18:48:

našla jsem toto:

http://singledrivers.blogspot…tab-p7510-101-usb-driver.html

může to být tím?

Od: ben®
Datum: 06.08.15 19:28

Dobrý den, omlouvám se, že jsem vyžadoval to označení tabletu - bylo již uvedeno ve Vaší otázce, ale tam jsem to přehlédl. Na stránkách výrobce jsem našel také ovladač pro USB, ale pouze pro OS WIN-7. Ale, když tam není pro OS WIN-8, tak je snad stejný. Já bych začal tímto ovladačem, protože to je ze stránek výrobce tabletu. Viz odkaz si klepněte na Manuals and Downloads. U Downloads na See More a tam je to ta třetí položka "Device(Install),USB Driver (Software)".

Pokud instalace tohoto ovladače nepomůže, tak zkuste ten viz Váš odkaz (funguje jen druhý link). Zdravím!

http://www.samsung.com/us/sup…owners/product/GT-P7510UWYXAB

doplněno 06.08.15 20:12:

Jo, to Vám chválím - lze-li problém odložit, tak je vhodné to udělat . A děkuji i za odpověď mimo dotaz.

doplněno 06.08.15 21:27:

kytka25 - ještě mě napadlo, že ta instalace ovladačů by se měla dělat pod účtem administrátora.

Tedy, být takto přihlášen k OS.

doplněno 07.08.15 07:59:

kytka25 - pokud jste na PC pouze jako jeden uživatel (a nemáte ani problém se správou souborů nebo instalací programů), tak bude ten Váš přihlašovací účet (při spuštění PC) s právy administrátora.

Ty soubory ovladačů jsou spustitelné (koncovka EXE), tak by mělo stačit na jejich ikonu poklepat a ta instalace by měla začít. Pokud se tak neděje, tak tu instalaci může něco blokovat (např. spuštěný antivir a firewall). Můžete instalaci ovladačů zkusit s dočasným vypnutím antiviru (a firewallu) a třeba se to pohne dál. Ten další ovladač stáhnete jako soubor ZIP - a potom tento archív musíte nejdříve rozbalit a najít tam spustitelný soubor EXE. No, a když se nic nezdaří, tak se vrátíte k té myšlence, že to pro Vás není nutné, když můžete tablet připojit k PC v práci. Případně můžete soubory ze svého PC zkopírovat na pam. kartu a tu potom vložit do tabletu a soubory tam zkopírovat. Nebo z pam. karty v tabletu přenést zase do PC.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 06.08.15 20:08

Ben: Děkuji moc za snahu, stáhla jsem si odkaz od Vás i ten můj, ale bohužel ani jeden mi nejde spustit:( nevím, jestli je chyba mezi rukou a klávesnicí nebo je moc horko:) ale už to vzdávám. Dyť já to snad ani nepotřebuju:) Zabte mě.) Vezmu si tablet do práce a tam si udělám, co potřebuju. No ale mně to stejně nedá:))

Moc děkuji za snahu a pomoc, Kv.

Jo a když mně někdo řekne "mladá paní" tak si říkám - dělá si srandu? :)

Datum: 07.08.15 07:04

Ben - když jsem si ovladač stáhla, nabídlo mi to . otevřít, ne spustit, pak se zeptal, jestli chci povolit v PC změny, chvilku se to točilo a pak nic:( udělalo to stejně u obou stažených ovladačů. Nerozumím tomu, že by se instalace měla dělat pod účtem administrátora... PC doma mám v úžívání jen já, při zakoupení jsem se zaregistrovala u Microsoftu. Mám tento PC: HP 20-2103ec (H8K54EA.

Ještě zkusím tento - http://samsung-usb-driver-for…obile-phones.en.softonic.com/

Datum: 06.08.15 18:19

Skúste v tablete po zapojení káblov povoliť pripojenie k PC.

Ohodnoceno: 0x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.