Proč W 10?

Od: Datum: 03.08.15 15:15 odpovědí: 10 změna: 04.08.15 14:14

naskakuje mi dole na liště nabídka instalace Windows 10-. mám W 7 ultimate, a stačí mi to, nejsem zrovna profík přes počítače atd, atak si myslím, že kdyyž jsem na W7 již zvykla, měla jsem starou Vistu, a každá nová věc mi docela rozhodí počítač,, myslíte, že je to taková bomba, abych si opět na něco nového zvykala když některé funkce ani nepotřebvuji? díky.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 03.08.15 15:21

Mám to stejně jako vy. Už tady bylo několik dotazů kdy si stáhli W 10 a měli problém. A když se vraceli na W 7 tak problém nový. Pokud funguje to, co mám, nic nebudu měnit. A je to!

Ohodnoceno: 0x

Datum: 03.08.15 15:24

Je to jak u aut , stara oktavka , nova oktavka. Stara jezdi , neni problem. Nova , jiny vzhled , nove funkce atd...

Ohodnoceno: 1x

Datum: 04.08.15 09:16

tak to nechávám, rozčiluje mi dole na liště to okno, nejde zakázat,, zlatý EXPÉČKA... bylo to v pohodě.. díky za odpovědi...

Datum: 03.08.15 15:59

Pokud Vám W 7 vyhovují, není nejmenší důvod něco měnit. Já osobně bych nejradši zůstal u Win 98 SE, jenže s těmi už to fakt dál nešlo.

Od: hm®
Datum: 03.08.15 16:22

Podle mne je na W10 ještě brzy. Je to novinka, podle ohlasů ještě pravděpodobně obsahuje spousty chyb a proto bych teď rozhodně nepřecházel. Za čtvrt/půl roku si tu otázku můžeš položit znovu a pak ... možná klidně zůstaneš u W7.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 03.08.15 17:07

Já jsem na tom také podobně. Windows 7 který mám nyní mi vyhovuje a jsem na něho už docela zvyknutý. Myslím si ale, že je třeba jít s dobou bez ohledu jestli se nám to líbí nebo ne a to i přes to, že nás k tomu nikdo nenuti. Dá se očekávat, že Microsoft téměř určitě bude omezovat podporu pro Windows 7 a 8 tak až ji nakonec úplně zastavi, tak jak to bylo u předešlývh verzi Windows. Bylo by asi dobré kdybychom mochli pracovat s tím co nám nyní vyhovuje a na co jsme zvykli třeba ještě i několik let. Je ale otázkou jestli by nám i za několik let na těch starých Windows vše fungovalo stejně dobře tak jak nám to funguje nyni. Myslím si, že nový software se bude vyvíjet hlavně pro Windows 10 a na starší Windowsy se s časem už tolik nebo vůbec nebude zaměřovat. Co když nám doslouží např. tiskárna, monitor atp. a po koupi nového zjistíme, že ovládače k tomu jsou už pouze pro Windows 10? I když ještě asi nějaký rok byhom možná mohli bez větších problémů zůstat u Windows 7 nebo 8 tak si myslím, že jednou nás to stejně "donutí" k přechodu na Windows 10, nebude-li už zase něco nového. Myslím si, že když nám to upgrade na Windows 10 nyní po dobu jednoho roku nabízejí zdarma tak proč to nevyužit.

Datum: 03.08.15 17:48
Je jeden důvod, proč nevyužít nabídku zadarmo. Máte li krabicovou verzi sedmiček a chystáte se do roka kupovat nový počítač, tak na něj legálně můžete licenci těch sedmiček přenést, ale když přejdete na desítky.tak jejich licence končí se životností starého počítače a na nový sí už budete muset widle znova zaplatit.
No kdo ví . . . jestli ten jejich systém je schopný monitorovat jestli už upgrade na W10 z těch určitých sedmiček proběhla nebo ne. Možná když se to stihne do roka, dokážete na nový počítač hodit svoje sedmy a ještě udělat upgrade. Nikdo vám to ale nezaručí.
Jinak k diskusi zda přejít když mi w.7en vyhovují bych dodal jen že doufám že se mezi lidmi zase objeví balíček který se doinstaluje a i desítky budou vypadat a chovat se jako sedmy. Balíček existoval pro osmičky a osvědčil se tak věřím že si někdo dá tu práci předělat ho pro W.10 Pak možná přejdu i já.

Datum: 03.08.15 20:41

Také pěkně šmírojou, s vaším souhlasem. Najděte si na netu víc.

Datum: 04.08.15 11:58

S těmi ovladači máte sice pravdu, ale mám opačný problém. Měl jsem XP a pod nimi mi fungovala řada různého staršího HW. Po více-méně nuceném přechodu z XP na WIN 7 můžu zahodit například téměř nepoužívaný scaner, k němuž bylo dodáváno CD s ovladačem na WIN 98 SE, ale který se dal pro WIN XP snadno sehnat. Win 7 ho prostě neumí. Proč mě někdo nutí kupovat nové zařízení, když je to staré samo o sobě plně funkční a mně zcela vyhovuje? Přišel jsem o řadu jednoduchých užitečných programů (volných, ale i kdysi zaplacených), které pod WIN 7 prostě nainstalovat nejde. Takže náhradu za některé tyto programy sháním už půl roku, některé musím znova platit (proč?). Mám proto silné obavy, že při přechodu na WIN 10 to bude ještě mnohem horší.

Pamatuju dobu, kdy se Microsoft držel zásady, že nový HW (a snad i SW) musí být tak zvaně "zpětně kompatibilní", to znamenalo, že všechno nové musí umět pracovat i s tím starým. Jenže pak asi přišli na to, že by nikdo to nové nekupoval.

doplněno 04.08.15 14:37:

hm - netušil jsem, že něco takového existuje. Teď nemám čas, ale určitě to zkusim. *palec*

doplněno 04.08.15 14:39:

Akorát mám obavy, že se mi další OS už nevejde na disk. :(

Od: hm®
Datum: 04.08.15 14:14

Sice to už nesouvisí s otázkou, ale:

Zkusil sis nainstalovat virtuální stroj s WXP? Řešením pro HW (např. skener) není, ale programy by jet měly. Virtuální stroj je vlastně "počítač v počítači". Třeba Oracle VirtualBox. Je zdarma, nainstaluješ ho do PC a tam (ve VirtualBoxu) si založíš "nové prázdné PC". Do něj úplně normáním způsobem nainstaluješ WXP a do nich úplně normáním způsobem další programy. Virtuální PC si pak vždy otevřeš v okně a pracuješ podle potřeby.

Ten skener bych zkusil rozjet s jiným ovladačem.

MS se sice snaží držet zpětnou kompatibilitu, ale má s tím potíže a někdy to dobře nejde. První skok byl ve WIN2000, jimi skončila řada DOSovských WIN (3.x, 9x), přešlo se na řadu NT a tím skončila bezproblémovost pro DOSovské programy.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.