Nefunkční notebook na aukro

Od: Datum: 30.07.15 08:24 odpovědí: 11 změna: 30.07.15 10:01

Ahoj, chci se zeptat, mám nefunčkní notebook, mohu ho dát na aukro..? Třeba na náhradní díly. Slyšela jsem, že se platí za každou vloženou fotku, nebo i za to,že tam ten inzerát je..?díky za info

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: nutt®
Datum: 30.07.15 08:33
Zdravim,
napiš o jaký notebook se jedná a co s ním je prosím. Jinak když dáš na aukro nabídku a nebudeš si priplacet za zvýraznění tak to nebude stát více jak 10 Kč.
.
Hezký den NutT
Ohodnoceno: 2x

Datum: 30.07.15 08:50

acer cislo si bohuzel nepamatuji, nejde spustit, takže jsem si vyndala akorát disk pamětový, jinak je tam vše jak bylo. Jinak jsem si na něj dávala pozor a je i v docela dobrém stavu. Kolik bych za něj mohla dostat?prodává mi ho kamarád na aukru a dnes se tam objeví. Proto se ptám.

Od: nutt®
Datum: 30.07.15 08:53
Zdravim ,
takhle nelze určit cenu když nevíte číslo modelu, nejde spustit znamená že při zmáčknutí tlačítka se nic neděje? Nebo se zasekne v průběhu načítání?

Datum: 30.07.15 08:58

je to acer aspire 5230. Nejde zapnout nereaguje, prvně se mi zasekl, pak mi ho kamarád nejak spravil a pak se to stalo zas. No tak mu říkám, at mi zachrani aspon fotky, vyndali jsme pamet a chtela bych ho alespon za neco prodat

Od: jmlc®
Datum: 30.07.15 08:54

"acer" - to je velmi nepřesná specifikace. Může to být jeden z tisíce typů ... je nový, starý, dědeček..., deska, čip, grafika, úhlopříčka, licence,...

Pokud napíšete "prodám ntb acer na ND", nemáte šanci za to dostat korunu.

zkuste najít jakékoliv označení, typ... můžeme pak odhadnout teoretickou tržní cenu - možná 100,- možná 1000,- ...

doplněno 30.07.15 09:13: Objevují se tu chyby v napájení základní desky a chyba v chipsetu. Obě dvě vady jsou u tohoto typu velmi běžné a objevují se pořád a neustále. 1900 Kč za opravu v servisu.při demontáži a prodeji po jednotlivých ND byste snad obdržela 1000,- ... možná... jinak bych to odhadl do 500,- jako celek na aukru vč. pošty
doplněno 30.07.15 09:37:

je to starý a chybový typ, to nejdražší je HDD, který jste vyndala...

Zkuste - za vložení na aukro je cca 1% poplatek z dané částky... tj. když to dáte od korunky, bude levnější, ale prodáte třeba za 50,-Kč. Když dáte od 1000,-, zřejmě nikdo chtít nebude...

Datum: 30.07.15 09:12

acer aspire 5230

Datum: 30.07.15 09:29

alespon 1000,- kdyby to káplo, bylo by to fajn:)

Datum: 30.07.15 09:49

Já bych to spíše viděl na částku o nulu menší. Počítej tak 200-300Kč.

Už jsem pár vadných NB na aukru prodával, tak jsem v obraze.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 30.07.15 09:36

Hlavně nezapomeńte do textu jasně napsat, že jde o POŠKOZENY a NEFUNKČNI kus.

Není nic horšího než špatná pověst, spatné hodnocení, nadávky, že to kupec nepochopil.

Jednou jsem tak koupil poskozenou vec, a nevsiml si, že to bylo v sekci nahradni dily. Tak jsem mlcel.

Ale když dáte vyhledat na AUKRU třeba ASUS NB, tak Vám vyjednou všechny inzeraty ze všech rubrik, a nikdo nekouká v jaké to je rubrice. Důležitý je text. Prodám NB, mě už dosložil, třeba se někomu odí za 1000. Ale nikdo nekoukne, že je to v nahradních dílech. A pak jsou hádky na světě.

Text: Prodám NB, mě už dosložil, třeba se někomu odí za 1000, jde o nefunkční kus - je již předem jasný.

Datum: 30.07.15 09:48

jj to je mi jasné, že nenapíšu, že je funkční, když není... Zajímalo mě, za kolik ho cca můžu prodat.. takže děkuji za reakce a názory ;)

Od: bmbx®
Datum: 30.07.15 10:01

Ono je lepší jej rozebrat na díly a každý nabídnout zvlášť, zvlášť displej (ten se může hodit i do jných notebooků ze stejným rozlišením, velikostí a podsvitem) a zvlášť klávesnici, zvlášť plastové díly krytu. Dohromady můžete utržit víc, každému se hodí něco jiného ;)

Navíc tu klávesnici a displej lze prodat jako funkční, závada je zajisté v hlavní desce.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.