FN + F7 spouští kalkulačku - jak přenastavit?

Od: Datum: 24.07.15 13:48 odpovědí: 2 změna: 24.07.15 21:01
avatar

Dobrý den,

koupil jsem před pár dny starší repasovaný notebook v gigacomputer.cz. Je mi jasné, že uvádí, že notebook může mít škrábance, ale měl by podle nich být plně funkční. Vše mi krásně funguje, notebook je rychlý, čistý a plně funkční. Až na jednu malou věc.

Tlačítky FN + F7 a F8 se znižuje a zvyšuje jas obrazovky. Pokud ale mačkám FN + F7 tak se pokaždé když F7 stisknu spustí kalkulačka a také se sníží jas o jeden dílek. Při FN + F8 se jen po dílcích zvyšuje jas. Nikdy jsem se u NTB nesetkal s tím, že by se pod FN + něco daly nastavit aplikace.

Neví někdo jak tento problém vyřešit? Dostal jsem čistou instalaci windows 7 a nechápu jak se tohle mohlo stát.

Jedná se o NTB: HP ProBook 5310m s win 7.

Díky za rady


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 24.07.15 17:35
avatar

Dobrý den, někde tam asi bude přiřazená tato kombinace kláves k té aplikaci kalkulačka.

Pokud to nechcete hledat, tak si najděte soubor "calc.exe" a tento přejmenujte např. na "calc000.exe". Potom by to mohlo přestat spouštět kalkulačku. Ovšem, ten název souboru si také opravte v cestě k souboru v nabídce Start. Tedy, v zástupci souboru Kalkulačka nebo tam zástupce smažte a vytvořte si od Kalkulačky nového zástupce. Soubor "calc.exe" bude zřejmě ve Windows / System32. Zdravím!

P.S. Ovšem, je i možnost, že se kalkulačka sice nespustí při použití kláves, ale bude chybové hlášení, že soubor nelze nalézt. Potom budete hledat to přiřazení kláves k aplikacím.

doplněno 24.07.15 21:07:

Rozumím. Tak jste to vyřešil instalací nějaké aplikace a je to už OK.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.07.15 21:01
avatar

Díky moc. Nakonec mě ještě napadlo podívat se na web výrobce jaké aplikace k tomu notebooku jsou. Je jich tam hodně a jedna z nich je na fn tlačítka. Po instalaci se mi dokonce ukazuje grafický ukazatel hlasitosti a jasu a kalkulačka se již nespouští.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.