Problém s klávesnicí

Od: Datum: 19.07.15 16:57 odpovědí: 17 změna: 31.07.15 09:55

Dobrý den.

dal jsem sem dotaz s tím jak odstranit tlačítko. To jsem nakonec zjistil ale mám jiný problém týkající se klávesnice.

Mám notebook HP Pavilion DV6. Dnes mi při psaní najednou přestalo fungovat tlačítko ž. Předtím s ním žádný problém nebyl. Prostě nefunguje. Ale k tomu hlavnímu. Když jsem restartoval notebook tak přestal reagovat touchpad na pohyb. Ale usb myš fungovala. Když jsem otevřel textový soubor nebo kliknul na start tak se v políčku pro psaní začalo ihned psát žžžžžžžžžžžžž. Když dám backspace nebo zmáčknu ž, přestane to. Ale ž tím fungovat nezačne. Když připojím USB klávesnici tak je vše vpořádku ale občas když někde píšu tak se mi samovolně začne psát žžžžžžžžžžž. Myslíte, že to může být nečistotou v klávesnici? nebo v tom vedru, že by se zapařila a nějakým způsobem tam kapka dělá neplechu? či je tohle znak, že klávesnice je v tahu? Potřebuji dopsat práci a toto mě celkem zdržuje. Děkuji za případné rady


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 19.07.15 18:32
avatar

Znečištěná klávesnice to bude asi.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: brodzi*
Datum: 19.07.15 19:09

Plně v to doufám. Protože připojil jsem k tomu pak USB klávesnici a začalo mi to více blbnout s tím žžžžž. Začalomi to dělat kdekoliv kde se dalo psát. Textový soubor, zadání www, lidem do chatu, všude. I pod startem dyž jsem kliknul ihned začlo psát ve vyhledávání žžžž. Jak kdyby to tlačítko bylo vevnitř sepnuté.

Od: pee*
Datum: 19.07.15 19:11

Kamarádovi to tak pořád psalo ,,,,,,,,, dal to do servisu a tam zjistili že tam měl malinkej drobek.. :-D

Ohodnoceno: 0x
 
Od: brodzi*
Datum: 19.07.15 19:19

Tak i tuhle možnost nevylučuji. Jakmile jsem s tím pohnul, začalo to dělat větší a větší neplechu. Nakonec to došlo do stádia, že na tom notebooku se nedá absolutně psát. Ale popravdě to musí být hodně maličký drobek, protože je v tom případě až vevnitř v klávesnici. Ani vyfouknout to nlze.

Od: nutt®
Datum: 22.07.15 07:21
avatar
Zdravim,
nejideálnější řešení je výměna klávesnice, nová stojí cca 400kč + 10min práce a je vyřešeno.
.
Hezký den NutT
Ohodnoceno: 0x
 
Od: brodzi*
Datum: 22.07.15 12:40

Dobrý den. musím reagovat ale nová k mému počítači stojí 1190 korun. Proto jsem se raději chtěl zeptat. Vyčištění nakonec tedy nepomohlo.

Datum: 22.07.15 19:49
avatar

Stalo se mi to také. Prostě pak přestaly fungovat určitá písmena. Byla to vada klávesnice, žádné znečištění, ani drobky. Já to tenkrát vyřešila tak, že jsem si koupila za stovku jinou klávesnici, tu připojila a přestala jsem psát na notebooku. Napřed mne to štvalo, ale pak jsem si na to zvykla. I ta moje klávesnice by její výměna přesáhla tisícovku. A musela bych na to čekat, a já čekat nechtěla.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: nutt®
Datum: 28.07.15 21:27
avatar

Dobrý den,
musím reagovat také, zde si vyberte tu svojí ceny jsou okolo 400 Kč, počkáte si 2-3 týdny a je to :)
http://www.aliexpress.com/who…Text=hp+pavilion+dv6+keyboard

Ohodnoceno: 2x
 
Od: brodzi*
Datum: 28.07.15 23:36

Děkuji za odpověď. Na toto jsem se již díval. Pro můj notebook je zde pouze jediná klávesnice a ta stojí v přepočtu 650 korun a je US. Nejsem zrovna v tomto zběhnutý ale když si koupím klávesnici US kde na některých tlačítkách jsou místo 4 znaků pouze třeba závorky a připojím ji ke svému ntb, bude se řídit podle software v PC nebo tam kde jsou na tlačítkách napsány jen 2 znaky, tak tam 4 prostě nebudou? Je to možná hloupá otázka. Sám si myslím, že tam ty 4 znaky budou ale radši se zeptám jako úplný blbec.

Od: nutt®
Datum: 30.07.15 00:48
avatar
Zdravim,
napište mi prosím Váš přesný typ notebooku a nejlépe pošlete foto klávesnice, pochybuji o tom že tam bude jen jedna jediná která vyhovuje. Jinak to co vidíte na klávesnici jsou jen nálepky nic jiného, klávesnice je vždy totožná to jaké písmena bude jaká klávesa psát určuje operační systém ve vašem případě nejspíše Windows. Dají se dokoupit české polepy na klávesnici stojí kolem 40kč.
.
Hezký den NutT
Ohodnoceno: 2x
 
Od: bmbx®
Datum: 30.07.15 04:25

Rozebrat, vyčistit, je to piplačka, ale není to nemožné

Těch 650 Kč si za dobu ztrávenou nad čištěním ani v práci nevyděláš...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: nutt®
Datum: 30.07.15 08:30
avatar
Dnes už to čištění není jen tak. Neznalí stejně na nějaké klávese ulomí jeden z těch milimetrových zobáčků.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: bmbx®
Datum: 30.07.15 09:14

Já už to mám několikrát za sebou a i pro neznalého to snad za pokus stojí, sehnat novou CZ klávesnici za rozumnou cenu je nemožné, přecvakat klávesy s českou diakritikou z nefunkční do nové US většinou nelze neboť klavesnice od alternativních výrobců se mechanicky liší a lepit nálepky? To snad opravdu néééé *zed*

Ohodnoceno: 0x
 

 

Od: nutt®
Datum: 31.07.15 09:17
avatar
Zdravim,
nechápu co pořád máte s cz klávesnici všechny klávesnice jsou na daný typ totožné jen tzv US klávesnice nemá nalepenou diakritiku ale když víte kde je háček tak to háček napíše. A proboha proč nálepky ne? Proč je tedy vyrábí?
.
www.gigacomputer.cz/prelepky-na-klavesnici/
Ohodnoceno: 0x
 
Od: bmbx®
Datum: 31.07.15 09:25

Protože nálepky byly dobré asi tak v dobách, kdy se nevyráběly počítače v české verzi, ale dnes je to opravdu ta největší nouzovka.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: nutt®
Datum: 31.07.15 09:46
avatar
*smich* *smich* Když už nic jiného tak mě bavíte. Jakým způsobem si myslíte že se vyrábějí ty české klávesnice? Pořád je to ta samá klávesnice na které jsou jen nalepene / natištěné znaky jen stojí trojnásobek. Nemá smysl se o tom dohadovat každý má volbu, jak bych to řešil já jsem poradil.
.
Hezký den NutT
Ohodnoceno: 0x
 
Od: bmbx®
Datum: 31.07.15 09:55

Tak já nevím, mám tady 4 notebooky a každý má originál CZ klávesnici, takže nic lepeného, ale originál. A tištěné klávesy se do pár měsíců omačkají, proto jsem zastánce originální klávesnici, která kvůli takové banalitě přestane fungovat, radši vyčistit, než to pak řešit nálepkama, na náhradní US klávesnici.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.