Jak blokovat reklamy pomoci AdBlock?

Od: Datum: 17.07.15 11:58 odpovědí: 6 změna: 22.07.15 18:40

dobrý den

poslední dny mi začínají na ruznych strankach, i na těch mých a co chodím pravidelně, vyskakovat ruzne reklamy, reklamni okna, oteviraji se nove okna prohližeče s ruznyma strankama (co mi nasledně avast zablokuje), ... mam mozillu firefox

asi bude napaden prohližeč? nebo přímo PC? napadlo mě si stahnout addon Adblock Plus, tak se stahl ale nevim jak to nastavit, aby se mi na danych strankach tyhle reklamy nezobrazovaly? Zase nechci zakazat všechny popup okna, protože na jinych strankach co chodim chci aby se mi dané popupy ukazovaly. Takže nejlepší že bych na danou reklamu klikl a zakazal ji nějak a to by si pamatovalo při každe navštěve stranky..jenže nevím jak na to. Nikde v liště firefoxu nevidím žádnou ikonu adblocku, ale když se kuknu na doplňky, tak nainstalovaná je...

děkuji za pomoci a rady co s tím vším?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 17.07.15 12:49

Tohle asi nebude reklamami na stránkách, ale spíš nějakým adwarem. Pro jeho odstranění bych doporučoval například program AdwCleaner. Proskenovat a "hrozby" odstranit (Myslím, že jsou tam tlačítka "Scan" a "Cleaning"). Dost často to pomůže, nicméně tenhle program není jediný svého druhu. ;)

Ohodnoceno: 0x

Datum: 17.07.15 18:57

Nechápu ty lidi s tima antivirama nedám dopustit na šedé bunky mozkové ale to je jiné...

V adblock nabídce máš "vypnout pouze na této stránce" to by ti mělo pomoct, jestli se ti stále ukazují některé reklamy

tak jdi od adblock nabídky -> předvolby filtrů -> odškrtnout povolit některé nerušivé reklamy.

A kde vlastně ta ikonka je? No tak jestli jí vidíš v doplňkách, tak se ještě koukni jestli není zakázaná, jestli ne tak si jí budeš muset přesunout kam chceš, pamatuj že mozilu firefox si můžeš nastavit podle sebe a ty 3 minuty za to opravdu stojí, takže nahoře v pravo máš nabídku, v ní máš přispůsobit a zde máš všechny možný blbůstký, najdeš si tam adblock plus a hodíš si to do tý nabídky v pravo nebo na horní lištu a je to milá teto.

doplněno 17.07.15 18:59:

Ještě doplním, skus si aktualizovat firefox -> nápověda -> o aplikaci -> zkontrolovat aktualizace a pak zkus ten adblock reinstalovat jestli ti to ty reklamy stále ukazuje.

Pokuď nemáš na horní nabídce nápovědu tak nahoře dej pravý klik a zaškrtni fajfku hlavní nabidka.

doplněno 17.07.15 19:01:

A nezapomeň použít ten ADWCleaner ! Hodně pomůže odsvinit prohlížeč od všech nesmyslných doplňků který jsi si nainstaloval při stahování nějaké aplikace kde jsi zapomněl odškrtnout

nainstalovat program bla bla

Od: adblock
Datum: 17.07.15 20:18

"V adblock nabídce máš "vypnout pouze na této stránce" to by ti mělo pomoct, jestli se ti stále ukazují některé reklamy"

vidím že to mu moc nerozumíš, tímto naopak vypneš AdBlock na příslušné stránce, používá se to když AdBlock omylem blokuje příliš mnoho, např.nejde nějaké video

Od: luha®
Datum: 17.07.15 20:54

Pokud chcete blokovat konkrétní věc, pak je přímo na ikoně funkce *vybrat element ke krytí*. Stačí na objekt ukázat a odsouhlasit blokování.

Datum: 17.07.15 23:05

tato funkce by se mi libila, bohužel ji nevidím.

tu ikonu adblocku už jsem našel

Datum: 22.07.15 18:40
Je to rozšíření co se nainstalovalo do prohlížeče.Podívej se co je tam poslední a neznáš to. Zrušit! Potom co bylo stažené těsně před tím než se to projevilo a také nevíš co to je. Smazat a nebo dát do jiného adresáře. Tak jsem se toho zbavil v Chromu. Jinak se to bude instalovat znovu. Ad block nepomůže.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.