Bootovací CD na zazálohování MBR (zavaděč Win

Od: Datum: 16.07.15 08:06 odpovědí: 6 změna: 17.07.15 13:35

Víte o nějakém volně stáhnutelném obrazu live CD, který by byl snadno použitelný na zazálohování a obnovu MBR? Nejlépe aby mi tam byla linuxovská konzola, kde se budu moci připojit k disku nebo ještě lépe kde ten disk už bude připojen aniž bych musel konfigurovat mtab nebo fstab. Potřebuju jen jeden adresář na připojení cílové jednotky (nejspíš usb). Taky potřebuju blkid abych nebo něco díky čemu identifikuji názvy oddílů. Ptám se na CD, protože USB nemám volné. Potřebuju něco spolehlivého mám 64 bitový systém, deska stará rok, tak aby mi to jelo a nebylo to 5 let staré.

Potřebuju na tom zazálohovat MBR protože mám tam Win XP na prvním oddílu a chci vyzkoušet instalaci W7 a W8 na jiný oddíl a pak zase obnovit ten zavaděč XP.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 16.07.15 12:13
Mam pocit ze k oprave zavadece staci origo win xp? Mela by to tam byt jako moznost nebo se pletu?
Ohodnoceno: 1x

Datum: 16.07.15 12:38

Ale já se neptal na bootovací/installační CD XP. Tohle jsem už zkoušel kdysi a nikdy to nepřineslo pozitivní výledek. Proto potřebuju poradit bootovací CD na bázi linuxu. Pokud vím, Windows žádné live CD nemá.

Datum: 17.07.15 00:48

fdisk /mbr

Ohodnoceno: 1x

Datum: 17.07.15 08:24

A jakým způsobem ten fdisk mám spustit? Jde to z instalačky Windows 7 / Windows 8 nebo z XP? A kde je tento program umístěný v XP? Na nainstalovaných XP fdisk nenacházím.

Datum: 17.07.15 12:26
Fdisk je prikaz do prilazove radky... a konkretne xp umi spustit system s podporou prikazove radky ci to jde i z instalacniho cd... to je to co tu celou dobu radime.
A pokud zvladnete disk rozdelit na oddily. Zvladnete i tohle... jen si to zkuste a pri zapnuti systemu win xp mackejte klavesu F8 dostanete se do nabidky vyberu co dal se systemem.
Ohodnoceno: 0x

Datum: 17.07.15 13:35

Ještě mi vysvětli proč u toho parametru není zdroj a cíl. To je ale divný příkaz. Mám rád když jsou věci pod kontrolou, takže pokud si zazálohuju zavaděč tak budu potřebovat vědět kam jsem ho zazálohoval. Ale měním názor. Budu potřebovat zazálohovat celé XPčka, protože chci zkusit nainstalovat W7/W8 a k tomu musím zavést oddíl ESP, čili přijdu o ten systém co tam teď mám. Jak budu vědět že W7/W8 nejede tak tam zas hodím XP ze zálohy. Takže teď hledám program co mi to zazálohuje komplet. Z linuxu znám dd, ale ten ve Windows není.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.