Přístup webů a programů do mého Pc

Od: Datum: 12.07.15 00:48 odpovědí: 4 změna: 12.07.15 23:21

Ahoj, chci se zeptat k čemu všemu můžou mít programy, nebo weby přístup v mém PC? Třeba na youtube upozornují, že používají moje cookie, tak mě zajímá, k čemu všemu se mohou takové i jiné weby a programy dostat. Mohou se dostat například k uloženým heslům v prohlížeči, nebo k automaticky se vyplňujícím formulářům na webu, nebo k mailům? Díky

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 12.07.15 07:29

Cookie sledujú čo vyhľadaváš,aby vyhodnocovali tvoju oblasť záujmu a predsúvali ti podobné veci a reklamu.Nemajú prístup k heslám a emailom.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 12.07.15 10:51

ani k těm automaticky vyplňovaným formulářům? (když mě to našeptává co už sem do najkého políčka psal)?

Od: bezez
Datum: 12.07.15 21:10

musíš mu to vysvětlil jako laikovi.

Cookies není program, ale informace. Ovládat cookies může prohlížeč. Při otevření stránky stránka vrátí cookie, kterou si prohlížeč může uložit a poté se na tu stránku opět posílá. Většinou jsou cookie izolované v rámci domény. cookie mohou mít určitou platnost, neomezenou a nebo do ukončení prohlížeče (ovšem prohlížeče to mohou přepsat). Ukládají se tedy pro každý prohlížeč každého uživatel.účtu na na počítači.

Cookies jsou zamýšlené například k uložení nastavení zvětšení písma na stránce (neplést s nastavením prohlížeče), nebo k nastavení vybraného vzhledu stránky, když to stránka nabízí. Speciálním druh cookie, je session cookie, která drží informace o tom, že jsi k nějaké stránce přihlášený (jinak by se muselo jiným způsobem zajistit, že mezi HTTP požadavky nějak stránka zjistí že jsi ten konkrétní přihlášený registrovaný uživatel té stránky). V podstatě session cookie přebírá funkce těch ostatních druhů cookie výše - je to logičtější

Co je však dost důležité z hlediska bezpečnosti, je vypnout v nastavení prohlíče cookies třetích stran, které se používají (mimoj jiné, způsobů je víc, například přes ajax, dummy, obrázek, iframe, script) ke šmírování - například pokud by poradte.cz měla tlačítko na facebook, tak by to znamenalo, že při navštívení stránky poradte.cz, je dovolená interakce s cookies jiných domén, které mají zdroje ve stránce) a tudíž může šmírovat.
V několika případech však může vypnutí 3d cookies znefunkčnit některé stránky, např. přihlašování na seznam, takže tam je to možné selektivně zapnout.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 12.07.15 23:21

Díky moc za odpověď, ještě by mě zajímaly ty cookies třetích stran, které se používají ke šmírovanání, k čemu všemu mají přístup, taky jen například k velikosti písma, nebo nastavení vzhledu stránky? Mě jde obecně o to zjistit, jak můžou weby, nebo programy člověku vlést do soukromí. Ještě jednou díky

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.