Jaký vybrat nový notebook?

Od: Datum: 08.07.15 08:54 odpovědí: 1 změna: 08.07.15 17:22

Dobrý den, potřeboval bych poradit s výběrem nového notebooku.

Jedná se mi o notebook normální velikosti, ne různé ty zmenšeniny a podobně.

Na počítači bych chtěl mít následující věci:

- přístup na internet (přes Mozillu Firefox, Google Chrome, Operu...)

- programy: sada MS Word (Word, Excel, PowerPoint...) - asi nejlépe nejnovější verzi

- program na otevírání souborů Adobe Reader

- program na účetnictví - Účto, Ekonomický systém Pohoda

-školní programy - např. Geogebra

- programy na komuniákaci - zejména Skype, ICQ

-operační systém nejlépe Windows (dnes asi nejlépe ty nejnovější Windows 10)

Počítač využívám jen k těmto účelům, nepotřebuji jej na hry, technické věci jdou ale kolem mě, proto prosím o radu, abych se zbytečně nenapálil.

Zároveň chci nějaký ntb, který "něco vydrží" a neodejde mi třeba po jednom roce. Používám jej prakticky denně.

V notebooku by dále mělo být: - možnost přehrávání DVD/CD, klasická myš, napojení na tiskárnu. Můj starý ntb je značky Acer.

Jak ntb byste mi prosím dle mých požadavků doporučili? Jak už jsem napsal, nechci zase nic podezřele levného, ale taky nechci zbytečně něco, co nebudu využívat.

Možná bych se zeptal ještě k možné opravě starého ntb, zobrazuje se mi hláška, že systém nelze supustit, je buď poškozen nebo nelze nalézt. Je tu nabízena možnost znovu nainstalování originálního CD nebo stiskutní klávesy R jako oprava, což jsem zkusil, ale závada takto opravit nelze. Takže ještě mi zbývá jedině ta opětovná instalace.

Další problém je ten, že se mi často nezobrazí obrazovka, ntb se zapne, ale obrazovka je stále černá. V čem je problém a lze i tak instalovat ten systém? Například přes klávesy F2 a F10?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 08.07.15 17:22

Notebooků jsou stovky modelů a vaše nároky nejsou nijak velké a vyhoví snad každý klasický model. Osobně bych vybíral notebook od Dellu, protože u každého zařízení může dojít k závadě (obzvlášť v době, kdy se tlačí na nízké náklady) a Dell stále ještě u mnohých modelů nabízí záruku Next Business Day On-Site v ceně. Tzn. oprava do druhého pracovního dne na místě. Ke kritériím, které jste uvedl, by se hodilo ještě dodat, zda chcete plnou klávesnici, tj. včetně numerického bloku a také požadované rozlišení obrazovky. Předpokládám, že dotykovou obrazovku nechcete.

Co se týká starého počítače, tak problém může mít více důvodů. V případě, že je v háji disk, tak vám nepomůže ani čistá instalace. Takto na dálku není šance to diagnostikovat bez podrobnějších informací.

Ohodnoceno: 0x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.