Licence win 8

Od: Datum: 03.07.15 08:35 odpovědí: 4 změna: 03.07.15 19:07

Zdravím a prosím o radu, koupil jsem si ntb s win 8 a s ním i hromadu předinstalovaných programů od Lenova, takže ntb skoro nejel. Everestem jsem si vytáhl licenční číslo a přeinstaloval na stejný win 8. Teď mi to nejde přihlásit ani po telefonu, kdy mě borec na microsoftu po 20 minutách řekl, že to prostě nejde. Je nějáká šance zjistit licenční číslo, když už není nálepka, jak na vistě nebo 7. Předpokládám totiž, že výrobce asi nikde tabulku s touto informací nemá. Díky moc


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 03.07.15 10:40
avatar

většinou je na disku ntb oddíl Recovery, ze kterého je možno systém obnovit; u Lenova to neplatí? nebo byl provedeno formátování?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.07.15 11:32

Ano formát proběhnul, výše zmíněný postup mi vždy fungoval na win 7, s tím, že jsem kód bez problému přihlásil. A teď mi podpora tvrdí, že tento kód je špatný ať příjdu s jiným kódem. No jo zlatá nálepka.

Od: ho
Datum: 03.07.15 11:51

Pokud jste formátoval, pak máte 3 možnosti.

- sehnat originál instalačku Lenovo a použít vaše licenční číslo

- zakoupit jinou licenci

- použít nelegální aktivátor

Problém je v tom, že licence předinstalovaných Win je u notesů obvykle spjata pouze s příslušnou kopií výrobce notesu. Tedy ta licensce se nevztahuje pro běžnou OEM instalaci. Ale mezi námi - s tím formátováním jste udělal správně.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.07.15 19:07

Dobrý den,

můžete si zavolat do Lenova a poprosit je o instalačku Win 8.1, za 700,- vám ji pošlou ale moc to neřeší Váš problém, protože tato kopie obsahuje stejný balast. Upřímně doporučuji zainvestovat 2 500,-Kč na Win 8.1, máte jistotu že máte original se stálými updaty a že do obrazu disku nikdo nic nepřidal.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.