Internet ADSL - vysvětlení?

Od: Datum: 02.07.15 19:27 odpovědí: 2 změna: 02.07.15 19:43

Dobrý den, potřeboval bych poradit s připojením k internetu, respektive s vysvětlením. Podotýkám, těmto věcem skoro vůbec nerozumím, na připojení a potíže s internetem vždycky někoho jednám, ale zajímalo by mě toto:

-mám dva počítače. Na jednom mám připojení přes modem ADSL a rychlost by měla být 100 Mb/s (do počítače vede od modemu kabel)

- u druhého PC, respektive notebooku, mám Bezdrátové připojení k síti, o rychlosti 54 Mb/s,

Faktura chodí na internet ADSL Standard - k pevné lince, jiná faktura nechodí (pak samostatně na pevnou linku).

Je to v pořádku?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 02.07.15 19:41
avatar
Ano, je to v pořádku. Faktura chodí na připojení a je pak už vcelku jedno, kolik počítačů máš připojených. Čtyři můžeš mít kabelem a podstatně víc vzduchem.
Jen ty rychlosti co píšeš jsou rychlosti mezi routerem (modemem) a počítačem. Rychlost z routeru na internet je podstatně pomalejší.
Ohodnoceno: 3x
 
Od: pepr®
Datum: 02.07.15 19:43
avatar

Předpokládám, že notebook se připojuje bezdrátově k modemu, který je připojen na pevnou linku s ADSL. V tom případě si platíte linku (připojení k síti internet) a je jedno kolik počítačů a jak (kabel, bazdrát) je k modemu připojeno. (samozřejmě omezeno možnostmi modemu).

Druhá věc je, že máte zvlášť fakturu na pevnou linku a zvlášť na internet. To je předpokládám proto, že máte pevnou od jiného poskytovatele než připojení k internetu.

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.