Outlook stáhne stejnou poštu několikrát

Od: Datum: 01.07.15 11:46 odpovědí: 3 změna: 01.07.15 17:55

dobrý den všichni

Pokud mám u PC pauzu - dovolená apod - stává se, že se stahování pošty přeruší a při dalším stáhnutí se opětovně stáhne již stažené. Jak tomu zabránit (zprávy na serveru nemůžu mazat)? Pokud tomu zabránit nelze, jak ty duplicity vymazat, aniž bych musel nekonečně dlouho označovat duplicity ke smazání?

předem děkuji všem, co věcně poradí


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 01.07.15 12:07
avatar

Jděte na Nastavení/Üčty/POP3 a dole je nastavení zpráv na serveru, tam si vyberete potřebné nastavení.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bmbx®
Datum: 01.07.15 15:55

Myslím, že žádným nastavením to ovlivnit nejde. Je to náhle přerušeným a nedokončeným stahováním pošty. Outlook nestačí vymazat staženou poštu ze serveru a při dalším připojení jí považuje za novou. Pokud se outlook nastaví na "zanechávat kopie na servru" tak se to dít nebude, ale bude se muset mazat "schránka" - no je to jednodušší, než promazávat duplicitní poštu v outlooku ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hm®
Datum: 01.07.15 17:55
avatar

Jak už zmínil @bmbx, asi to nejde. Mám dojem, že i když se v poštovním serveru označí nějaké zprávy ke smazání (to asi Outlook i dělá), pokud potom nedojde k řádnému uzavření spojení, nic se nesmaže.

Kdyby měl Outlook nějaké nastavení typu "stáhnout najednou max. X zpráv", pak by to možná šlo takto (stahovat třeba po 3 zprávách a ty by se hned smazaly), ale nejspíš nic takového nemá.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.