Internet přes wifi na dvou PC(PCpropojenéLAN)

Od: Datum: 27.06.15 17:19 odpovědí: 1 změna: 27.06.15 18:24

Tuto otázku jsem zde už pokládal, ale zkusím ještě jednou, jestli někdo nevíte a doplňuji. Mám dva počítače, označím jako Starý a Nový. Na Novém je instalován USB Wi-fi TP-Link 721 modem a jsou se Starým propojeny LAN kříženým kabelem (třídy 5). Funguje mi sdílení veřejných dokumentů, obrázků, fotografií atd., ale nemůžu se připojit přes Nový PC na Wi-finu a následně na internet. Na Novém počítači je internet plně funkční. Na Starém PC (z roku cca 2000) je oper. system XP Professional 32bit a na Novém PC (z roku 2008) Win7 Professional 32bit verze. Co mám kde nastavit, abych mohl "serfovat" i na Starém počítači přes Nový? Vypadá to na nastavení nebo chybějící program mezi USB Wi-fi a LAN konektorem připojením. Nechci kupovat další USB modem, i když je to to nejjednoduší řešení. Kdysi byl Nový počítač připojen přes WLAN (drátově, konektorem "RJ45" nebo chcete-li 8P8C na pevnou linku) a Starý počítač jsem přes něj updatoval (Windowsy).


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 27.06.15 18:24
avatar
Nevím přesně jak je to teď na sedmičkách ale když se propojovaly do sítě dva počítače s XP tak se na "novém" muselo při nastavování sítě ručně odškrtnout "povolit (starému) přístup na internet přes tento počítač "
Mimochodem- usb wifi dongue se koupí za stovku. Stojí to za hodinu laborování s kabelem?
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.