Kopie win 7 náhle není pravá

Od: Datum: 25.06.15 14:30 odpovědí: 5 změna: 27.06.15 16:23
avatar

Mám pár měsíců nové legálně zakoupené a nainstalované WIN 7. Dneska jsem zjistil drobné problémy a tak jsem pustil Avast. Ten sice nenašel žádný virus, ale oznámil, že některé soubory nejde testovat. Pokusil jsem se o obnovu systému. Následovala hláška, že systém nebyl obnoven. Po několika pokusech se to ale podařilo. Všechno fungovalo, až na připojení k Internetu (noťas se připojil bez problému, takže sítí to nebylo). Přeistaloval jsem tedy Windows z originálního CD a během instalace několikrát zadal registrační číslo. Na závěr instalace jsem se dozvěděl, že platnost mé registrace již skončila. Teď mi vpravo dole svítí informace, že moje kopie WIN není pravá a připojení k Internetu stále nejde, takže ani nemůžu využít on-line ověření pravosti kopie. Co s tím? Dá se někde do Win zadat znovu registrační číslo?

doplněno 25.06.15 15:14:

ben - to nefunguje. Tak to spíš vypadá, že odešla síťová karta. Při pokusu o připojení mi to nabízí pouze vytáčené připojení přes telefonní linku. Noťas, ať už připojený kabelem, či bezdrátově, funguje normálně. Takže spojení až do modemu je v pořádku. Restart, ani tvrdé odpojení PC od sítě (napájení) nepomáhá. Ty neregistrované Win jsou zřejmě až sekundární záležitost (bez připojení nelze zaregistrovat).

Počkám, jestli se tu objeví ještě nějaká rada a když ne, budu řešit nefunkční HW.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 25.06.15 14:55
avatar

Dobrý den, zkuste to dle návodu viz odkaz. Jenom nevím, zda musí být PC připojen k internetu nebo nemusí. Zdravím!

http://rn.itmoov.eu/zmena-cd-key-windows-7/

doplněno 25.06.15 15:23:

Jde, tedy, o PC? Podívejte se, zda svítí LEDka vzadu u síťové karty (pokud máte internet drátem).

Na modemu by měly svítit všechny LEDky, které tam svítily dříve (nebo svítí po připojení NTB). Ve Správci zařízení by mohla být u síťovky chybová hláška (nebo ne). A použijte stejný drát, jako k NTB.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.06.15 18:33
avatar

Modem bliká stejněm jako vždycky, zelená LED na kartě svítí, oranžová bliká. Správce zařízení hlásí "toto zařízení pracuje správgně". Takže je vlastně všechno v pořádku. Akorát to nefunguje. Pokoušel jsem se přeinstalovat z CD dodaného s počítačem ovladač síťové karty, ale neúspěšně. Instalace nelze spustit.

doplněno 25.06.15 18:52:

Tak jsem našel hlášku "Adaptér Připojení k místní síti nemá platnou konfiguraci protokolu IP".

doplněno 27.06.15 07:15:

Ivzez - snažil jsem se, ale chce to po mně jméno a heslo. Já ale žádné neznám, nikdy jsem žádné nezadával.

Datum: 27.06.15 01:26
avatar

Vytvořil jste si po přeinstalaci nové připojení k internetu?

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 27.06.15 07:22
avatar

Řeším tu stejný problém ve dvou otázkách, za což se omlouvám. Takže tady bych to uzavřel. Pokračování zde.

Od: olinlito
Datum: 27.06.15 16:23

Mě vyskakovala stejná hláška-Váš system nemá legální kopii, zkoušel jsem kdeco a nakonec jsem zavolal mobilním telefonem na Mikrosoft podporu (pražské tel. číslo a jen v pracovní dny od 8:00-do 20:00 hod), nadiktoval operátorovi PRODUCT KEY Windowsů a ten mi zase nadiktoval asi 20 či 25 čísel a písmen na doplnění do mého PC. Po vložení do okének a potvrzení bylo vše ok. Vše způsobilo nezaregistrování produktu do tuším jednoho měsíce od instalace do PC-viz. uživatelské podmínky Windowsů. Tohle vše vědět, tak jsem volal rovnou a těch pár korun za telefon...

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.