Tablet lenova tab 2 a7-10f

Od: Datum: 23.06.15 19:44 odpovědí: 7 změna: 28.06.15 18:38

Dobrý den,dostal jsem od banky tento tablet,že jsem si vzal půjčku. Návod j tomu ale nic moc není,můžete mi s tím někdo poradit,jak ho mám užívat? Příslušenství také skoro žádné,sluchátka,paměťová karta.

Mám internet od NETBOXU ,PEVNÝ PC,a WI-FI ROUTER.

Děkuji jsem už 63 letý důchodce,tak tomu moc nerozumím.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 24.06.15 07:40

Dobrý den, není to nic obtížného. Že to je takové placaté a ovládá se to dotykem na tu skleněnou stranu jste asi už pochopil. Návod máte, tak si ho pročtěte a porovnejte s výrobkem (a zkoušejte). Je tam OS Android (OS = operační systém) a o tom lze dohledat řadu informací na internetu. Pro Vás bude asi nejsložitější zprovoznit ten tablet tak, aby v něm fungoval internet. Je to přes "wifinu", kterou si tam v nastavení OS v tabletu zvolíte. To, ovšem, musíte nejdříve mít jistotu, že Váš domácí router tu "wifinu" vysílá. Takže, nejdříve si nastavíte "wifinu" v routeru (a zabezpečíte si ji heslem a pojmenujete). Pokud se to podaří, tak pod tím jménem ji potom najdete v tabletu a připojíte se k ní. Jestli Vám to připadá náročné, tak by Vám to měl nastavit někdo zkušenější v této oblasti. Zdravím!

doplněno 24.06.15 08:42:

Nemáte zač. Zkuste to sám a uvidíte, jak Vám to půjde - třeba to zvládnete a naučíte se něco nového.

doplněno 28.06.15 07:39:

Ano, mělo by to tak být. Propojíte tablet s PC kabelem do USB a v PC by se měl ukázat v Tento počítač (na Ploše) jako velkokapacitní úložné zařízení. Potom bude možno soubory kopírovat. Tablet by se měl chovat v PC jako flashka. Před vytažením kabelu z portu USB (po ukončení kopírování) ten tablet odpojíte nejdříve softwareově - přes ikonu na hl. panelu dole u hodin.

doplněno 28.06.15 17:34:

Pokud zvládáte OS Windows, tak OS Android je daleko jednodušší. Radit krok za krokem asi moc nejde. Tablet je jednoduché zařízení a jak, co a kam zasunout a propojit máte v návodu.

V OS Android si najdete jeho Nastavení a tam si to vše vyzkoušíte. Nastavit OS Windows je mnohem obtížnější. Na ikony si klepnete a tím odhalíte, jaká je to aplikace - jsou jich stovky, tak to také poradit konkrétně nejde. Jo, některé dárky jsou za trest .

Ohodnoceno: 2x

Datum: 24.06.15 08:41

Děkuji,moc mi to pomohlo.

Datum: 27.06.15 14:55

Ještě prosím o radu ,jak stáhnout data z PC do tabletu? Mám v PC WIN XP? Jenom propojovací šnůrou USB.

Datum: 28.06.15 15:14

Tak návod jsem k tomu nic moc nedostal ,jenom takovou malou knížečku,kde je popsano jen připojenínabíječky,technický popis,jakou to má kameru a jak zacházet s kablíky ,bezpečně.Já nevím podle těch ikon co je co,a ještě je to všechno v angličtině. byl jsem zvyklý na OS WIN XP ,tady v tom androidu se neorientuji.

Když propojím kablíkem PC s tabletem,jenom to zacvrdliká a NIC, na obrazovce se nic neobjeví.

Pod hodinama na tabletu mám,napsáno no city.Tak nevím jak mám postupovat?

Múžete mi poradit,krok za krokem,co mám udělat?

Datum: 28.06.15 15:38

Já měl taky Windows XP a propojení s tabletem byl hotový porod.

Mohu Vám snad poradit,stiskněte Nastavení,Informace o tabletu,několikrát za sebou ťuknout na displej a stanete se vývojářem.A pak už si nastavíte "Povolit vývoj" a zaškrtnete "Připojit zařízení USB" nebo tak nějak.

Zkuste,zda máte na tabletu také něco podobného.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 28.06.15 16:10

Děkuji zkusím to,jenom mě štve,že k tomu nemůžou dát pořádný manual,jak se propojit s PC a pod. abych to hledal na internetu.

Datum: 28.06.15 18:38

Udělám to tak,že si koupím pamětovou kartu,čtečku mám zapojenou přes USB do PC, stáhnu si dokumenty a fotky a kartu dám do tabletu.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.