Tmavý monitor

Od: Datum: 23.06.15 14:52 odpovědí: 10 změna: 26.06.15 07:28

Ahoj, zrovna jsem vypnul můj druhý notebook a znova zapnul. Ale najednou je jeho display celý ztmavený a nebo trochu zapnutý, že jsem to skoro nepoznal... Přitom když se to načíítá tak je to normální. Vždy se to ztmaví jen když už jsem ve svém účtu. Děkuji

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 23.06.15 15:59
Musíš zkusit počítač píchnout na externí monitor nebo přes HDMI do televize aby se zjistilo jestli jde o závadu grafické karty nebo hárdvérovou chybu. Jestli se ti na druhém zařízení obraz objeví tak půjde o nejspíš závadu flex kabelu nebo invertoru. V opačném případě může být závada kdekoli . . HDD. RAM. MB. GK.
Ohodnoceno: 2x

Od: nbguy
Datum: 23.06.15 16:16

Yep, na druhém monitoru to jde vidět úžasně. Ale je zajímavé, že ztmavené to je až po tom načítání windows. Předtím třeba ty menu kde je safemode atd. to je vidět...

Datum: 23.06.15 16:43

Odchází ti podsvícení.Většinou to je ta trubička pod monitorem.Pokud ještě na monitoru něco vidíš,tak je to ono.Pokud ne,tak odešla grafárna.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 23.06.15 17:02
Trubička se jmenuje invertor. Zkus posvítit na displej baterkou. jestli je tam tmavý obraz je to invertorem. Jestli ne, bude to spíš flex kabel. Invertor je záležitost kolem tisícovky, Flex ti s prací vymění šikovný amatér za pětikilo. Jestli ale obraz i na druhém monitoru tmavne a třeba i zmizí tak to bude horší. Tam bude na vině spíš grafika. Tam se zkusí reball s úspěšnosti 50 na 50. Výměna grafiky co by poslední možnost už jde do tisíců a vyplatí se jen u dražších notebooků.

Datum: 23.06.15 17:26

Napadlo mě, že to může být ovladačema, které jsem dneska stáhnul. Zkouším comp obnovit a snad to pomůže.

Datum: 23.06.15 17:14

Ještě by možná stálo za zmínění to, že když je taková ta animace spouštění systému windows, tak to je normálně barevné a jasné. Kdyby to odešlo tak by nešlo vidět ani to ne?

Datum: 23.06.15 17:18

Můj počítač si ze mě dělá srandu, když to spustím v safe mode je to ok. Já už nevím ...

Datum: 23.06.15 17:30

BVylo to těma ovladačema... Achjo ty jsi mě s tím flexem a invertoremdost vystrašil :D Nnic už je to v poho snad to tady ještě někomu pomlže.

Datum: 24.06.15 17:55
Mě to trklo až když už jsem nebyl na netu a mazal z práce na kole domů že píšeš že ti to naběhne až k volbě způsobu načtení systému . Já z toho popisu pochopil že ti po naběhnutí systému zčerná i ten externí monitor. Kdybys napsal žes dělal něco s ovladačema, tak jsem ti ten nouzový režim a vrácení změn poradil jako první.

Datum: 26.06.15 07:28

A neztmavil jste si jas obrazovky pomocí klávesy Fn + "JasDolu"? To by vysvětlovalo, proč se obrazovka ztmaví až po načtení systému, u mně to například takto funguje...

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.