Je lepší pro oko monitor nebo projektor

Od: Datum: 17.06.15 16:19 odpovědí: 6 změna: 12.11.16 23:20

Dobrý den, uvědomuji si že ,,čuměním" do monitoru si kazím zrak takže jsem přemýšlel o tom, jestli by něbylo lepší pořídit si něco takového projektor který by mě zobrazil obraz na plátně (prostě místo monitoru). Je to lepší řešení nebo i tento projektor má své značné nevýhody, a člověk si na tom kazí zrak ještě více?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 17.06.15 16:29

Nevím co je lepší, ale monitor zrak nekazí, pouze unavuje oči.

Chce to správně nastavený jas v závislosti na okoloním osvětlení, velikost položek a vzálenost od monitoru, aby se únava minimalizovala. A samozřejmě nezapomínat mrkat a občas se rozhlídnout po místnosti a zaostřit někam jinam ;)

Ale osobně si myslím, že projektor bude horší, vzhledem k tomu že světelný tok má mnohem silnější než monitor.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 17.06.15 16:31

to je přece už dost dlouho úplně jedno. Obraz na normálním LCD monitoru nebliká.

Ohodnoceno: 0x

Od: qt
Datum: 17.06.15 16:39

Novodobé LCD monitory oči neničí, akorát je to unavuje, takže si myslím, že řešení s nějakým projektorem je zbytečné. Navíc na něj se musí člověk dívat z větší dálky, což je třeba pro mě osobně víc namáhavé než monitor.

Datum: 17.06.15 21:32

Prosím Tě, nevěř zase všemu, co napíšou v Blesku. Projektor je určen k naprosto jinému účelu, než pro práci u počítače. Navíc přístroj za necelé tři tisíce bude pěknej šunt. Když odhlédnu od toho, že po půl roce bude promítat jen mlhu, tak rozhodně rozlišením monitor nenahradí.

Ohodnoceno: 1x

Od: hellenv
Datum: 12.11.16 23:20

nevite prosim jak na projektoru zapnout velikost na ovladaci neco jsem omylem zmackla a mam ho v malem...

Datum: 17.06.15 21:50

Zajdi si radši se psiskem do lesa na procházku a určitě svému zdraví prospěješ více, než seděním u kompu. R

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.