Vir v mobilu nebo reklama?

Od: Datum: 17.06.15 08:36 odpovědí: 3 změna: 17.06.15 13:03

Dobrý den, při prohlížení internetu v mobilu na mě vyskočilo okno, že webová stránka infikovala mobil virem a pak dále něco ve smyslu, ať potvrdím a stahnu si program. Při potvrzení mě to ještě dalo na výběr, zda akci dokončím přes internet nebo googleplay. Když jsem z tohoto okna chtěla vyjet tlačítkem zpět, tak se mi automaticky zavřel celý internet, po otevření internetu na mě opět vyskočila tato okna - zmizela až poté, co jsem zavřela jednotlivé záložky prohlížení, včetně této. Antivirus AVG, ani později Eset mi v telefonu nic nenašel. Co s tím?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 17.06.15 08:52
avatar

Dobrý den, řekl bych, že to byla reklama, která Vás měla vyděsit a donutit si stáhnout (koupit) jejich aplikaci. Možná bude stačit vyčistit si prohlížeč v mobilu od cookies a také jeho mezipaměť. Zdravím!

doplněno 17.06.15 13:34:

Je vcelku komické. že jsem něco podobného (hlášení o zavirování PC) viděl i ve vyskočeném okně svého prohlížeče v PC. Tedy, že si mám stáhnout ihned tu aplikaci pro OS Windows. No, a já mám v PC OS Linux. Takže, myslím, že můžete být v klidu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.06.15 09:46

Přesně tak vir tam nemáte.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.06.15 13:03
avatar

Něco podobného jsem kdysi řešil na http://forum.viry.cz/viewtopic.php?f=13&t=133987. Vypadá to pravděpodobně na nějakou hodně naívní a ne příliš solídní reklamu.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.