MS 2003 neotevře soubory xlsm

Od: Datum: 16.06.15 14:22 odpovědí: 6 změna: 17.06.15 10:32

Dobrý den,

officy které mám z roku 2003 neotevírají soubory s novějšími příponami jako např. xlsm, musím si pořídit novější officy pro otevírání těchto souborů? Nejde to nějak obejít? Zkoušel jsem converter, ale nefunguje to, neotevírá xlsm.

Děkuji Milan

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 16.06.15 14:41

Zdravím, tohle potřebujete, potom vám budou soubory z novějších Office fungovat i na staších.

http://www.stahuj.centrum.cz/…tibility-pack-for-word-excel/

Ohodnoceno: 0x

Datum: 16.06.15 14:42

xlsm se musí otevřít v MSO 2007 nebo 10 a uložit jako "sešit Excelu 97 - 2003" . Bude to plkat něco o ztrátě kompatibility, ale na vzorce by to nemělo mít vliv.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 16.06.15 14:55

Pokud chcete modernizovat kancelářský balík, zkuste LibreOffice

Ohodnoceno: 1x

Datum: 16.06.15 15:22

Zdarma je taky open office

Od: milana
Datum: 16.06.15 18:58

Apache open office jsem stáhnul, je v souboru DMG a nejde s ním nic dělat, neotevřu ho.

Datum: 17.06.15 10:32

hlavní problém je v tom, že se změnil samotný Excel. Takže možná se nějakou utilitkou xlsm na xls povede zkonvertovat, ale divil bych se kdyby vám všechno fungovalo. Spíš vám radím vzít vaše xlsm soubory a na nějakém novém Excelu je uložit jako xls. Takto se dají přenést nové soubory na starý Office.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.