Přidělení písmena k systémovému disku

Od: Datum: 16.06.15 02:25 odpovědí: 5 změna: 18.06.15 14:02

Mám SSD disk na zkoušku. Vytahal jsem SATA ze stávajících 3,5" hadrů WD s motorkem. Nainstaloval jsem XP na SSD a dostal písmeno I místo C. Posílám screen. Proč tomu tak je? Nestalo se mi to poprvé. Zatím jsem to řešil tak, že jsem vytahal kablíky z DVD romek, čtečky karet a disketovky. Pokud to udělám, dostane harddisk písmeno C. Jde to i jinak? SSD je fakt rychlejší. Instalace OS trvala chvíli. Start z něj je taky rychlejší. Děkuji Vám za poskytnuté rady.Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 16.06.15 03:08
avatar

pismeno jednotky zmenite v Computer managementu, do Run.. dejte spustit/hledat diskmgmt.msc a zmente jednotku

Ohodnoceno: 2x
 
Od: pejo®
Datum: 16.06.15 20:18

Tam to písmeno nejde změnit. To jde jenom u nesystémových disků. Screen přikládám. U Windowsu jde třeba o registry. Tam nebude C, ale I a tím pádem, by většina aplikací nešla. Cesta by byla jiná.

Od: pc*
Datum: 16.06.15 23:49

Můj dohad je, že Cečko byl virtuální disk z kterého proběhla instalace (RAM), potom je tam hafo vyměnitelných disků /flešek) a DVD mechanik které zabraly další písmena (viz obrázek) a potom zbylo písmeno na SSD, v tomto případě písmeno I.

ad1, docela by mě zajímalo co je to za ssd a jak je připojený v BIOSU, protože ne všechny podporujou XP (ale zase to není můj šálek kávy)

ad2, XP se na SSD neinstalují, ale kopírují obrazy disku / klonuje se (nakonec jsi možná jsi neinstaloval, ale pouze kopíroval XP, nevím)

ad3, docela by mě zajímalo jak jsi provedl zarovnání SSD disku

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pejo®
Datum: 17.06.15 17:19

SSD je KINGSTON. OS jsem instaloval z originálního CD. Zobrazujou se karty, ale nic v nich není. Flashku tam mám jen jednu a to KINGSTON USB. Čtečku karet mám interní. Je v PC pevně zabudována. Nic jsem neklonoval.

Od: benn
Datum: 18.06.15 14:02

Disk se volí před instalací systému. Zvolí se vlastní instalace (ne upgrade) potom disk (řídíme se velikostí disku), provede se formát (stačí rychlý) a následuje instalace.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.