ADSL telefonní přípojka dva routery

Od: Datum: 15.06.15 15:42 odpovědí: 7 změna: 15.06.15 18:10

Zdravím,

V baráku je internet zapojený dle tohoto schématu. Z nějakého důvodu chce paní domácí ten modem přes noc vypínat - úplně vypojit ze zásuvky všechno - pc, modem. Nutno podotknout, že ho zase po ránu občas zapomene zapnout, takže pokud jsem napojen se svým pc na ten její modem, jsem často bez netu.

Mohl bych si paralelně připojit svůj modem na fialový kablík označený Cable Between Wall Socket & Filter nebo
Cable Between Filter & Modem?

doplněno 15.06.15 15:51:

Ještě doplním, že v tom baráku jsme dvě domácnosti, net si platíme napůl a používáme nezávisle na sobě. Jenže já jsem napojen z toho jejich modemu, se kterým se dějou věci, které nezávisí na mojí vůli.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 15.06.15 15:51

Dobrý den, pokud nemáte vlastní modem, tak ne. Pro Vás je ten žlutý drát. Pokud máte svůj modem (vhodný pro ADSL/VDSL), tak by se mohl připojit do splitteru (ADSL MODEM).

Otázkou je, zda ten internet rozchodíte a jak se bude tvářit paní domácí. Zdravím!

P.S. Spíše, než paralelně, by to bylo lepší buď jeden nebo druhý modem.

doplněno 15.06.15 16:00:

No, tak já nevím, ale když se dá s tou paní domluvit, je takový problém ji vysvětlit, že tím vypínáním se ten modem poškozuje (i když to není pravda)? Zkrátka ji říci, ať už ho vůbec nevypíná (jako to dělá x jiných domácností). Proč si kupovat jiný modem, když stačí dohoda?

doplněno 15.06.15 16:52:

Hledal jsem nějakou rozdvojku, která by ten ADSL internet rozdělila a narazil jsem na tuto diskuzi. Pokud je to pravda, tak už nemusíte o paralelním připojení uvažovat. Zkuste tu dohodu.

http://www.dsl.cz/diskuze/3-technicke-otazky/210040-2dsl

doplněno 15.06.15 17:51:

Ještě máte možnost přestat platit za polovinu toho současného internetu (tím bude paní domácí platit internet celý sama, což ji včas oznámíte) a Vy si necháte zřídit internet jiný a pouze pro sebe.

Podle možností buď "wifinu" nebo také ADSL. Možná, po takové informaci, už nebudou internet vypínat.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 15.06.15 15:56

To právě potřebuji zjistit, jestli bych si mohl připojit svůj modem. Není problém zakoupit, cokoliv, jde mi jen o tu funkčnost. S domácí bych se určitě nějak domluvil, je na mě dost závislá když jí nejde pračka, nebo se ucpe odpad. :)

Datum: 15.06.15 16:19

ben: Taky si myslím, že časem to přestanou vypínat. Ale otázka je - kdy? Nějaký jejich "známý" jim řekl, že mu shořel počítač a modem, a domácnost paní domácí - to jsou lidé, kterým když se řekne, ať dají při úplňku kamínek na měsíční světlo, že bude vyzařovat energii, tak to tak budou dělat.

Datum: 15.06.15 17:07

Hlavní ADSL router vyvést na dostupné místo, ten zamknout do přidělané rozvodny na zeď nejlépe v dosahu el. zásuvky (nebo napájení po síti) a na tento přístupový bod se připojovat LAN nebo WLAN. Nebo do pani domácí zozmluvte, že routery žerou jen cca 5W a nejsou stavěné na neustále zapínání a vypínání a jen se tím ničí a vůbec nic neušetří.

doplněno 15.06.15 17:09:

Nebo toho Internet správce v domě dělejte sám :)

Od: 111®
Datum: 15.06.15 17:07

paralelně to opravdu zapojit nejde...jedině seriově../ale i s tím je problém s nastavením/.linku ze splitru k toběapak vrátiti paní domácí už data.z jiného výstupu...teda nejjednodužší je přemístit její router

Datum: 15.06.15 17:44

Tak dík všem za odpovědi, opravdu budu muset hledat nějakou dohodu. Anebo je to vypínání snad časem přejde.

doplněno 15.06.15 17:56:

ben: nebo jiný internet - uvažuju o tomto. A teď koukám, že mají i zajímavé ceny, za pětikilo měsíčně bez omezení, do toho bych šel.

Od: ben®
Datum: 15.06.15 18:10

Dobrý den, můžete se podívat na nabídky také viz odkaz. Já dávám přednost drátu (ADSL), ale "wifina" (pokud bude fungovat bez výpadků) může být také dobrá. Jen se vyvarujte toho mobilního internetu - to je nouzovka a snad ještě s omezením (FUP). Zdravím!

http://www.dsl.cz/

Ohodnoceno: 0x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.