PC jen hučí, co s tím?

Od: Datum: 15.06.15 10:32 odpovědí: 2 změna: 15.06.15 10:37

Ahoj, mám problém s PC. Je to Lenovo typ skříně desktop (ta placatá). o víkendu byla bouřka a vypínali elektriku a v Pondělí po víkendu dva počítače nenabíhají. Jen hučí větráky naplno a nic. Někdo mi říkal že u lenovo apod. je na zdroji nějaká pojistka proti přepětí či co a že stačí počítač nějak odpojit od zdroje, dlouze podržet vypínací tlačítko a že se jako vybijí kondenzátory a že to pak je OK. Ovšem mě to nejde. Buď to dělam blbě nebo nevím.

Má to jen integrovanou grafiku, ramky jsem zkoušel ty jsou ok tak opravdu nevím jak to nakoupnout. Prosím poraďte

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 15.06.15 10:36

Dobrý den, zkusil bych na chvilku vyndat baterku od BIOSu (taková lesklá "dvoukoruna").

Dělá se to při zcela vypnutém PC. Po vložení baterky zase PC zapnout a doufat. Zdravím!

doplněno 15.06.15 10:46:

Tak, vidíte - uvažujeme stejně. Ovšem, pokud byl vypnut proud, tak zřejmě nemohlo být přepětí.

Po zapnutí PC si blikne LEDka od HDD nebo od mechaniky na čelním panelu? HDD není ani slyšet?

Co rozpojit a zase dobře spojit kabeláž v bedně?

Ohodnoceno: 0x

Od: kklaban
Datum: 15.06.15 10:37

To bylo první, co jsem udělal, ovšem to nepomohlo

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.