Doplněk prohlížeče a aut. spouštění

Od: Datum: 14.06.15 08:58 odpovědí: 5 změna: 14.06.15 14:55

Mám dva problémy na svém počítači.

1. Dřív jsem měl, že automaticky po zapnutí počítače se spustil program speedfan pro automatickou regulaci ventilátorů. I když je program pořád uveden v sekci: po spuštění i tento program (a stále tam je), ale dřív se spustil a ventilátory ztišili a teď už ne. Proč? Co mám udělat?

2. Prohlížeč chorme. Opět před nějakou dobou tam byl doplněk/rozšíření aby když mám otevřenou stránku kde je uvedena url adresa tak byla označena nebo zvýrazněna nebo jak to říct a dalo se na ni rovnou kliknout. Teď najednou doplněk fuč a zvýraznění není.

Poradíte?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 14.06.15 09:04

Dobrý den, 1) - zkuste ten program spustit "ručně" a také si projděte jeho nastavení, jestli je stejné, resp. správné. 2) - podívejte se do Správce doplňků, jestli tam doplněk je nebo není zakázaný. Pokud tam nebude, tak si ho zase zkuste nainstalovat. Zdravím!

doplněno 14.06.15 09:57:

Podívejte se do Vlastností toho zástupce programu v Po spuštění, jestli je tam správná cesta k souboru EXE toho programu. Nebo toho zástupce smažte a vytvořte tam nového.

Já mám Firefox a mohu doplňky vyhledávat. Pokud je tomu tak i u Chrome, tak tam na té stránce, kde jsou doplňky zkuste do Vyhledávání zadat slovo URL a třeba něco najdete.

doplněno 14.06.15 10:29:

Rozumím, ale tento doplněk neznám. Třeba se ozve ještě někdo jiný, kdo ho používá. Jen je zvláštní, že Vám z prohlížeče zcela zmizel. Zřejmě přestala nějaká jeho podpora nebo byl omezen časově (jen spekulace).

doplněno 14.06.15 10:49:

Ano, aktualizace jsou často zdrojem problémů. Proto jsem je vždy zakazoval, abych měl OS ve stavu, jaký mně vyhovuje. Ten program zkuste přeinstalovat a třeba se zase vzpamatuje.

Ohodnoceno: 0x

Od: vklus
Datum: 14.06.15 09:24

1. Program ručně spustím, ale není v něm a nebyla volba spustit automaticky, po spuštění ani nic takového. Podle návodů se buď prý musí zasahovat do registrů (neumím) nebo zkopírovat zástupce do složky po spuštění, ale tam je tak nevím.

2. Do správce jsem se právě díval a není tam a nevím jak se to má jmenovat to je to

Datum: 14.06.15 10:23

1. Zkusím, ale moc tomu nevěřím

2. Ano chrome má taky možnost vyhledávat doplňky. Blbý je, že i po zadání URL mi to vyjede x doplňků a prase aby se v tom vyznalo. Spíš jestli to někdo nemá taky tento doplněk. Matně si totiž vybavuju, že jsem ho kdysi u sebe doinstaloval po tom co jsem o něm četl jako o doplňku pro jiný prohlížeč. Pro upřesnění. Napíšu například www.seznam.cz normálně to bude jen jako písmena a buď bych to musel označit, zkopírovat a vložit do adresy abych to mohl otevřít. Ten doplněk co hledám prostě tuto adresu rovnou v textu zvýrazní a zfunkční, že stačí jen kliknout a otevře se.

Datum: 14.06.15 10:46

Snad se někdo ozve no. A proč zmizel no jediné co poslední dobou instaluju jsou aktualizace ať už od mrkvosoftu nebo googlu tak jestli to nějak něco potentovalo. Viz ten speedfan co najednou nespouští.

Datum: 14.06.15 14:55

Takže rada od Bena nezabrala ani pro bod 1. a automatické spuštění speedfanu. Někdo kdo o tom něco ví by tu nebyl?

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.