Jak na aktualizace?

Od: Datum: 10.06.15 19:22 odpovědí: 3 změna: 10.06.15 22:30
avatar

Dnes při vypnutí PC se mi nabídla aktualizace. Není to poprvé co se aktualizace nabízejí. Zajímalo by mne když už OS Windows XP od dubna není podporovaný o jaké aktualizace se jedná, zda je vhodné je instalovat.

flodur.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 10.06.15 19:32
avatar

Už jsem to tu psal, mě aktualizace XP (které už teoreticky rok neexistují), postupně vyřazovaly různé doplňky (a vzápětí některé zase zprovozňovaly), až jsem se naštval a místo abych je prostě zakázal, přeinstaloval jsem celé XP. Tím jsem to ovšem pohnojil definitivně. Nejen, že se při prvním restartu několik hodin znova instalovalo několik tisíc aktualizací, ale dokonale přestal fungovat IE. Ten se mi už nepodařilo rozchodit. Takže jsem byl donucen koupit WIN 7. Dodnes toho lituju.

doplněno 11.06.15 07:12:

Kimba - Jo, WIN7 jsou asi poslední použitelné Windows. Jenže jsem kvůli nim musel zvětšovat disk C, aby se mi tam vešly a řada starších, jednoduchých programů, které jsem používal (a některé i zaplatil) na nich prostě nefunguje (např. Studio 9, PhotoStyler...). Stejně tak HW. Sice starý, ale málo používaný scaner můžu zahodit, rovněž tak zvukovou kartu. Je to cca 2 měsíce a ještě se mi nepovedlo zprovoznit všechno, co mi na XP běželo bez problémů. Jako prohlížeč jsem používal převážně FireFox, ten byl bez problémů, ale ke stahování klipů jsem používal zásuvný modul RealDownloader, který funguje jen pod IE. Po téhle zkušenosti prudce odmítám přechod na jakékoliv další Windows, byť je mi nabízena zdarma.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.06.15 22:30
avatar

@magdon: Možná jste měl na WXP zkusit nějaký jiný prohlížeč. Zpětně nemá cenu litovat, sedmičky jsou OK !

doplněno 11.06.15 21:07:

@magdon: Chápu, se starším SW a technikou bývá problém. Pro edice WIN 7 Professional, Ultimate a EnterpriseWIN 7 lze doinstalovat zdarma Windows XP Mode. http://technet.idnes.cz/windo…c=A110201_173420_software_dvr

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.06.15 22:21
avatar

Pro WXP je každý měsíc kupodivu i nadále distribuován Nástroj pro odstranění škodlivého software v PC. Asi není na škodu jej nainstalovat. Jen bych doporučil vypnout Automatické aktualizace a provádět je ručně v dobu, kd vám to nejvíc vyhovuje. Při volbě Vlastní ve WIN Update uvidíte, co se aktualizuje, případně můžete vybrat co chcete a co ne.

Ohodnoceno: 3x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.