Jak nastavit ip virtualnich pc

Od: Datum: 10.06.15 18:41 odpovědí: 1 změna: 13.06.15 10:04

Zdravim, mám v pc virtuální win. 2003 server a win. xp. Ve win xp mam nastaveny aby ip adresu priradil dhcp. Ve win 2003 jsem roli dhcp nastavil tak aby přiřazoval ip adresy 192. 168. 1. 100 - 120. Jak ale ted zařídit aby si ty xp našli nějakou tuhle ip adresu a mohly spolu komunikovat? Používám virtual box. Díky všem co poradí.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: hm®
Datum: 13.06.15 10:04
avatar

Nemůžu to vyzkoušet, ale v nastavení jednotlivých strojů ve VB je možné nastavovat síťové karty do různých režimů. Jedním z režimů je snad "síť jen v rámci skutečného PC", to by na sebe oba virtuály nejspíš viděly, ale asi by se VB snažil jim přidělit adresu sám. Další možností je "most", to budou virtuály normálně vidět do domácí sítě, kam je připojeno PC. Jestli v ní přiděluje adresy DHCP (třeba modem), tak by je pravděpodobně přidělil i virtuálům, ovšem dva DHCP (jeden v domácí síti, druhý ve W2003) by se asi praly; ale třeba by šel nastavit ten domácí DHCP tak, aby nastavoval k plné spokojenosti i oba virtuály. A pak tam je, myslím, ještě nějaký režim síťovek, nutno prozkoumat.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.