Tiskarna canon ukazuje chybu U052

Od: Datum: 10.06.15 15:32 odpovědí: 5 změna: 11.06.15 13:13

Typ tiskove hlavy není správný. nainstalujte správnou tiskovou hlavu. Nejde vubec pohnout z tiskarnou. Prosim o radu. Dekuji.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: jmlc®
Datum: 10.06.15 15:38
avatar

Je to nějaká canon MP? Velmi často se jedná o chybu tiskové hlavy. Možná byla čištěna tiskárna a něco jste očistil v místech, kam se nesmí. Možná máte novou náplň, která je vadná / náhrady jsou často chybové.

doplněno 11.06.15 09:06:

Já mám také canon - IP1800, před tím IP1900 - pro skenování mám skener. Tiskárnu si doplňuji - neoriginálním inkoustem. Tisknu cca 4 roky na jednu tiskárnu (cena 660,- v akci). Problém má můj tatík canon MP - už má druhou za poslední 3 roky. Tiskové kazety s čipem jsou na chvilku, je to drahé a nedokážu to doplnit sám.. považuju tuto sérii tiskáren za šmejd pro dědečky, kteří takto "chtějí ušetřit za skener".

doplněno 11.06.15 09:53: @bmbx - Díky ! samoresetovací nádobky jsem neznal - pohledám!
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.06.15 20:12
avatar
Zdravím, na tiskárny Canon mnoho lidí nadává kvůli podobným erorům a hláškám, nedoporučuji od Canonu kupovat inkoustové tiskárny, každému bych doporučil nějakou laserovou tiskárnu, kde se člověk nemusí bát zasychaní barev. Pokud máte tiskárnu v záruce, tak ji dejte k reklamaci :)
Ohodnoceno: 0x
 
Od: bmbx®
Datum: 11.06.15 08:51

jokeer:

Z inkoustových tiskáren má Canon nejkvalitnější tisk a pokud je potřeba tisknout ve fotografické kvalitě tak na laserovce ani náhodou. Ano, Canon je plný tkzv. "kurvítek" a jeho průměrná životnost je 2 roky, ale nic lepšího na trhu není a zasychání trysek? Nikdy jsem neměl problém ani s alternativními inkousty i po několikatýdenní odstávce.

doplněno 11.06.15 09:26:

jmlc:

dělené inkousty s čipem se doplňují nádherně, jen se musí vypnout hlídání hladiny, což je riskantní, lepší je pořídit si reseter čipů, funguje dokonale. Další možností je zakoupit samoresetovací nádobky se zátkou, pak je to úplně bez starostí.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.06.15 09:53
avatar
Samozřejmě, že na fotky to není dělané, pokud chce uživatel dlouhou životnost tiskárny, chce vytisknout výhodněji více stránek a nemuset se o tiskárnu starat, tak se mi laserová tiskárna jeví jako lepší alternativa. Dle mého názoru se tisk fotografií na inkoustové tiskárně s cenou originálních barev nevyplatí. Lepší je si nechat někde digitální fotografii vyvolat :)
Ohodnoceno: 0x
 
Od: bmbx®
Datum: 11.06.15 13:13

jokeer:

vyplatí, nevyplatí to jsem nikdy moc neřešil, zkus si nechat vyvolat třeba jeden kus a ceny už jsou poněkud jinde a to nemluvím o formátu A4. Některé neoriginální náplně do inkoustových tiskáren mají dokonce lepší podání barev než originály, jejich nevýhodou je jen menší světlostálost, ale pokud se porovná barvný tisk originálními inkousty, barevný tisk neoriginálními inkousty tak rozdíly ve světlostálosti nejsou tak propastné jako jejich cena (neoriginály jsou za 1/5-1/10 ceny originálů) a fotka vyvolaná je na tom co se týče světlostálosti ještě hůře.

Jinak na formát 10x15 používám Canon Selphy a ta strčí do kapsy s kvalitou a trvanlivostí všechno co existuje (termosublimační tisk), ale to dělá víc výrobců na tomto principu na stejné úrovni, Canon vede jen v lepší dostupnosti spotřebního materiálu.

Samozřejmě na běžný tisk je laserovka lepší alternativou a jejich pořizovací cena už se dostala na rozumnou úroveň.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.