Jak udělat v gimpu jednotné pozadí?

Od: Datum: 10.06.15 14:40 odpovědí: 9 změna: 02.07.15 12:43
avatar

Zdravím,

poraďte mi prosím někdo,jak mám v GIMPu udělat jednotné pozadí.Potřebuji prostě,aby bylo například bílé pozadí (nebo jiná barva) a do toho zasazena nějaká postava,buď člověk,nebo nějaká věc.Ale nějakým jednoduchým způsobem,abych to pochopil.Nejlepší bude napsat mi to bodově,nebo dát postupové obrázky. Děkuji.

Borek


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 10.06.15 14:55
avatar

Dobrý den, např. si vytvoříte nový obrázek, v Nástrojích si vyberete barvu a Plechovka.

Tou kliknete do obrázku a je celý z jedné barvy. Potom v jiném obrázku pomocí nástroje Laso "obtáhnete" nějakou postavu, zvolíte Kopírovat a vložíte do toho prvního obrázku.

To je tzv. vrstva, tu si umístíte na správné místo a volbou Ukotvit vrstvu ji ukotvíte. Potom doladíte barvou pozadí (nástroj Tužka) obrys postavy (zobrazení obrázku si zvětšíte pro lepší práci). Zdravím!

doplněno 11.06.15 19:53:

Takže, GIMP již používáte, jeho ovládací prvky znáte a termíny, které jsem použil tedy nejsou problém. Problém je, že už to asi podrobněji napsat neumím. Další problém je, že nevím, zda můj popis odpovídá tomu, co Vy chcete udělat s obrázkem. Doporučuji najít si návod k programu GIMP (na internetu je jich více), zkoušet to a postupovat metodou pokus-omyl až ke zdárnému výsledku. Pracujte s kopií obrázku a nespěchejte.

doplněno 11.06.15 23:19:

borek - žádný program to neudělá za Vás jedním klikem. Musíte, tedy, program zvládnout a postupovat pomalu a přesně. Není to o programu, ale o pečlivosti a ochotě se učit i zkoušet.

Mimochodem, té přesnosti v obrysu docílíte tím zvětšením zobrazení obrázku (ale, to už jsem Vám psal). Pro další vylepšení výsledku jsou v programu filtry či upravení barev nebo jasu.

doplněno 25.06.15 09:33:

borek - obávám se, že pokud je nafoceno šikmo, tak to srovnat do kolma nepůjde. Ale, je fakt, že jsem to snad ani nezkoušel, protože si myslím, že to nejde.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 11.06.15 19:42
avatar

Zdravím,

omlouvám se,že píši až nyní,byl jsem pryč.Prosím Vás ještě jednou o popis pokud možno co nejpodrobněji a to bod po bodu.Nějak mi to podle toho co jste mi napsal nejde.V Gimpu jsem ještě nic takového nikdy nedělal,jen jsem zatím tento program používal na běžnou úpravu fotek.Pokud se Vám tedy bude chtít.Byl bych velmi rád,kdyby mě tato úprava fotek s jednou barvou pozadí šla konečně dělat.Nebo jestli je nějaký jednodušší program na internetových stránkách,který by toto dovedl tak by to bylo možná lepší.On GIMP je přeci jenom trochu složitější program pro méně znalé jako jsem např.já. :))Je s ním potřeba umět dělat.

Borek

Datum: 11.06.15 20:19
avatar

Udělala jsem požadovanou operaci v programu PhotoFiltre:

1. snímek - taška (soubor => otevřít => vybrat z disku )

2. snímek - taška objetá nástrojem "laso" a klik na ENTER + oříznout

3. snímek - plocha na kterou se taška přesune - ( soubor => nový => zvolit velikost => vzor na pozadí => vybrat + OK ).

4. snímek - výsledný ( klik na 2. pravým myšítkem "kopírovat" => klik na 3. pravým myšítkem "vložit" => pravým myšítkem na vložený obrázek "možnosti vložení" + zatrhnout "průhledná", přesunout na správné místo + ENTER )

Jestli něco není jasné, ráda doplním. *slunce*

doplněno 11.06.15 22:23:

Je to free, verze 7. Vyzkoušela jsem celou řadu programů na úpravu fotek ( včetně GIMPu ) a tento mi vyhovuje nejvíc. Existuje ještě pokročilejš free verze, tuším že 7.2, ta už pracuje s vrstvami jako GIMP, já toho nejvíc umím s tou původní. Ještě jedna ukázka :

Ohodnoceno: 4x
 
Datum: 11.06.15 22:16
avatar

Zdravím Vás,

děkuji Vám za odpověď a za názorné snímky.Dnes mi to již nevyjde,ale zítra si to vyzkouším v GIMPu,pokud je v něm tedy postup podobný jak Vy popisujete a napíši Vám jak se mi to povedlo a případně se ještě na něco zeptám.Mám ještě programy PaintNet a PhotoScape.Ale na těch to také neznám udělat,na PhotoScape to stejně asi nepůjde,ale na PaintNet by to jít mělo,tedy odstranit úplně rušivé pozadí za stojící osobou a dát místo toho jen jednu barvu pozadí. Zkoušel jsem také "inteligentní" nůžky,ale zůstávaly mi dosti kostrbaté obrysy postavy a nevím co s tím,jak vyhladit obrysy,aby to nebylo potom na hotovém obrázku poznat.Ještě teď mám ale dotaz.PhotoFiltr je zkušební program na určitou dobu,nebo je freeware?

Borek

Datum: 23.06.15 10:19
avatar

Zdravím,

velmi se omlouvám,že odpovídám až dnes,ale stalo se mi že mi vypověděl službu počítač a musel jsem jej dát na opravu.Teď je již v pořádku a proto odepisuji.Teprve teď budu moci vyzkoušet Vaše rady,které jste mi poskytla před 12-ti dny.A potom se Vám ozvu,jak jsem dopadl.

Borek

Datum: 25.06.15 09:27
avatar

Zdravím,

tak jsem konečně vyzkoušel Vaší metodu a vcelku se mi to daří.Chce to,jak již se tady zmínil jeden kolega,jen trpělivost a pečlivou práci,aby výsledný efekt byl co nejlepší.:)Potřeboval bych ještě vědět,jak s co nejlepším výsledkem pootočit šikmo nafocený snímek tak,aby byl kolmý,tedy přirozený.Aby se pootočily vrstvy bez nějaké další ůpravy,případně jen s minimálním oříznutím okrajů tak,aby snímek byl co nejméně "osekán".

Bořek

Datum: 25.06.15 09:40
avatar

Zdravím, na vyrovnání snímku používám program Picasa 3, ten narovná i šikmou věž v Pizze.


doplněno 02.07.15 07:48:

Program Picasa 3 má i další skvělé uplatnění při úpravě fotek - dá se udělat prezentace s hudbou a různým prolínáním obrázků a taky koláž z fotografií uložených ve stejné složce. A to není zdaleka všechno ... :)

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 02.07.15 12:43
avatar

Zdravím,

děkuji za zaslaný doplněk i za přiložené obrázky.Používal jsem Picasa 3 zhruba 6 měsíců,ale pak jsem jej deaktivoval,protože se mi na něm nelíbí,že moc zasahuje a vcelku "diriguje" uspořádávání obrázků.Znám tento program dost dobře.Cse týká pootáčení obrázku do svislé polohy,nelíbilo se mi,že zároveń s vyrovnáváním obrázku se mi obrázek i též přibližuje a musí se pak tudíž dost ořezat.Teď jsem se naučil používat program PaintNet,ve kterém se při rovnání fotky obrázek nepřibližuje.PaintNet se mi jeví lepší jako Picasa.Dále používám program Fast Stone Image Wiever,ve kterém si ještě doupravím nějaké detaily a mám jej hlavně na ukládání obrázků.Jako třetí program mám Gimp 2.6.11.Prostě mám tři a v každém provádím ty práce,které umí nejlépe.Někdo nazná,že je blbost mít tři programy na ůpravu fotek,ale mě to tak vyhovuje a upravuji tak fotky dle svých přání.

Bořek

Datum: 11.06.15 23:07
avatar

Patronko *palec* Mně taky už dlouhá léta vyhovuje PhotoFiltre.

Borek - je to o tom, jak pečlivě se ti podaří tu věc/osobu z původního obrázku/fota vybrat. Chce to trpělivost, pečlivost a určitou praxi. Taky je vhodné, aby původní fotografie byla dost velká.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.