Interop assemblies

Od: Datum: 09.06.15 21:47 odpovědí: 6 změna: 10.06.15 16:37

Dobrý den

Mám asi hodně speciální dotaz. Nejsem profesionální programátor, spíše programátor jako uživatel. Tj. si programuji C# .NET makra pro svoji práci. Takže mám v práci k dispozici software který je legálně koupený. Net Framework je součástí legálně koupeného Windowsu. Programuji v SharpDevelop který má volnou licenci a ještě k tomu není nainstalovaný v počítači, a spouštím ho z flash disku. SDK prakticky nepotřebuji, pokud mám už vygenerované Interop assemblies (které jsem prostě "někde" vygeneroval). Tj. pro další makra ty assemblies zkopíruji a přímo nalinkuji. Je to OK? Nechci svému zaměstnavateli způsobit potíže, v práci nikdo nic neví a můj nadřízený to prakticky ani nechce řešit. Já osobně si moc jistý nejsem.

Děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: csharp
Datum: 10.06.15 10:08

Pokud se nepletu, tak VIsual Studio Express, je zdarma pro studijní, nekomerční účely. SharpDevelop, je OpenSource a myslím, že může být použit i komerčně, takže tu problém nevidím, méžná mě někdo oprsví. Pokud se týče .NET frameworku, tak ten nepodléhá zpoplatnění, pokud teda vím, takže opět problém nevidím.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.06.15 10:14

Pletete. Express edice je zcela zdarma pro jakékoliv užití, pochopitelně pokud její omezení nejsou pro vás problém při vývoji. Community edition, která nabízí více funkcionality, má omezení v případě komerčního užití - za splnění určitých podmínek ji ale lze použít pro komerční účely taktéž.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: csharp
Datum: 10.06.15 10:27

Máte právdu. U nových verzí to už není ale u některé ze starších verzí bylo přímo uvedeno: FOR PERSONAL AND NON-COMMERCIAL USE

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ondrej123
Datum: 10.06.15 16:34

Pokud je , jak říkáte, Express zcela zdarma pro jakékoliv užití, tak je je otázka prakticky vyřešená. Můj způsob tvorby nového makra probíhá takto.

1. v práci zjistím, že by to chtělo makro

2. doma na soukromém počítači si ho v Expressu rozpracuji, tím i vygeneruji potřebné interop.

3. v práci dělám úpravy o dodělky v ShapDevelop, který mám na flah disku

Datum: 10.06.15 10:17

Bavíme se o Interop assemblies k MS Office?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ondrej123
Datum: 10.06.15 16:37

Ano, používám i Interop assemblies k MS Office.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.