Seznam a jeho novinka bezpečnosti

Od: Datum: 03.06.15 19:13 odpovědí: 3 změna: 03.06.15 20:46

Ahoj,
nevím jak dlouho už je tahle "novinka" novinkou, jelikož na svůj email nechodím zrovna moc často (cca jednou za měsíc)..
Problém je ten, že po mně chějí změnu hesla, to mi nevadí, ale chtějí ať spojím email se svým telefonem a zadám své telefonní číslo, což už problém je.
Jak se mám dostat na email aniž bych zadávala telefonní číslo? Hledala jsem, ale nic jsem nenašla.. Na svůj email právě teď potřebuji a díky tomu že chtějí tuhle blbost se tam nemohu dostat.. Mám víc emailů a dělá mi to jen u tohoto, kde mám ty nejpotřebnější věci bohužel..

doplněno 03.06.15 19:46:

Je to přímo na stránce seznamu - login.szn.cz, žádná neplecha v adresovém řádku.
Žádný virus určitě nemám, na ostatní emaily se normálně dostanu, navíc nevím jak bych chytila virus v češtině, protože jediné dvě stránky v češtině, které navštěvuji jsou jen Seznam (titulní stránka + email) a Poraďte.. Avirou projíždím počítač alespoň jednou týdně a poslední virus jsem chytila v roce 2013, pokud nepočítám připojení starého disku s CIH :-D.

doplněno 03.06.15 21:42:

Samozřejmě jsem si ověřila že se jedná opravdu o stránku seznamu, ať čtu celý adresový řádek jak chci, není na něm nic podezřelého. Stejně nic změnit nemohu, protože mne to bez toho čísla ke změně hesla nepřipustí.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 03.06.15 19:19

POZOR! To vypadá na virus! V žádném případě to neotvírejte, vůbec nikomu nezdělujte svůj telefon a heslo rozhodně neměňte na něčí příkaz. Kdosi - kdesi se z Vás pravděpodobně snaží vytáhnout přihlašovací ůdaje.

doplněno 03.06.15 20:16:

To jste mě špatně pochopila, ten virus zatím v počítači nemáte. Ten si tam právě pustíte otevřením toho mailu. Jde o poměrně nebezpečný malware. Nedávno se tady o tom diskutovalo. Seznam taky používám, dostanu se do pošty bez problémů a žádnou změnu hesla, ani tel. číslo po mně nechce.

Mimochodem - to, že nechodíte na české stránky neznamená, že nemůžete chytit český virus. Můžete. Stejně jako třeba virus z Afgánistánu, Číny, nebo odkudkoliv odjinud. Jediná jistota je (snad) Antarktida.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 03.06.15 20:46

Souhlasím s magdonem, tohle je hodně divné - právě jsem přihlášení do seznamáckého mailu zkoušel a nic takového po mě nechtěli. Takže překontrolujte, zda jde skutečně o stránku seznamu - včetně použitého přenosového protokolu. Dělá vám to přihlášení z titulní stránky seznamu? Mělo by být použito zabezpečené připojení https://www.seznam.cz

Mohlo by jít o tzv phishing, tedy pokus podvrženou, ale věrohodně vyhlížející stránkou vylákat přihlašovací údaje k uživatelskému účtu. Jinak doporučuji nic prozatím neměnit a kontaktovat přímo podporu Seznamu - pokud je to jejich akce, budou o tom vědět.

doplněno 03.06.15 23:36:

Ani já na adresním řádku nevidím nic závadného. Podle odkazů od vlazy a blogu Seznamu to vypadá, jako by Seznam vyhodnotil něco na vašem účtu jako podezřelé - buď ho někdo už použil k rozesílání spamu nebo se někdo (možná i vy) pokusil přihlásit z jiné země, než odkud se obvykle připojujete - a preventivně ho zablokoval. Bohužel nepůjde si telefonní číslo vymyslet, na zadané číslo posílají ověřovací kód, který budete muset zadat v dalším kroku. Pokud tedy nechcete zadávat vlastní telefon, jediná možnost je řešit to přímo s podporou Seznamu.

Avira je dobrý antivir, ale pro jistotu překontrolujte počítač nějakým on-line antivirem,

http://www.eset.com/cz/domacn…osti/produkty/online-scanner/

Ohodnoceno: 2x

Datum: 03.06.15 20:07

Možná, že se jedná o nějakou aktivitu proti spamu ze strany seznamu. Možná se jedná o toto: http://www.novinky.cz/interne…l-aktivni-ochranu-emailu.html, http://www.zive.cz/poradna/e-…default.aspx?consultanswers=1. Někdy loni jsem se už s tím nebo něčím podobným setkal, ale už si přesně nepamatuji jak to probíhalo a jak jsem to řešil.

Ohodnoceno: 0x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.